Büyük Tercih

Uzay yolculukları uzay araçları ile bilimsel deneyler yapmak için gerçekleştirilir. 12 Nisan 1961 yılında Rus kozmonot Yuri Gagarin uzay yolculuğuna çıkan ilk insan olmuştur.

Tarih boyunca insanoğlu her zaman uzayı araştırmak yıldızları ve gezegenleri incelemek arzusu duymuşlardır. Bilim ilerledikçe uzay ile ilgili araştırmalar da gelişmiştir.

Astronot olmak her çocuğun hayalinden biridir. Astronot olmak için alınan eğitim, uzaya çıkmak için kullanılan uzay araçları, uzayda yerçekimsiz ortam, uçsuz bucaksız bir gökyüzü her zaman benim ilgimi çekmiştir. Bu yüzden 250 bin dolar param olsaydı dünyanın değişik yerlerine gitmek yerine 1 haftamı uzayda geçirmeyi tercih ederdim.

Yerçekimsiz ortamda yemek yemenin güçlüğü zor olanı başarmak yaşadığımız yeryüzü uzaydan görmek ilgimi çeken konular arasındadır.

Birçok kişinin de benimle aynı düşüncede olduğunu düşünüyorum. NASA Uzay Turizmini gerçekleştirecek olursa bu konunun daha da gelişeceğine eminim.

Herkes sıraya girip bu güzelliği yaşamak isteyecektir. Dünyadaki güzellikleri insanlar görsel araçlardan, internet ortamından görüp inceleyip merakını gideriyor. Ama uzayda bilinmeyen keşfedilmeyi bekleyen birçok unsur var. 1 hafta uzay seyahati insanlık için çok büyük adım olabilir.

(Visited 92 times, 1 visits today)