Büyülü Dolma Kalem

Evet, elinizde büyülü bir kalem olduğunu düşünün ve yazdığınız her şey gerçek oluyor ama 5 hakkınız var. Siz ne yazardınız? Ben şöyle yazardım:
Başarılı bir öğrenci olup büyüyünce yazılım mühendisi olmak isterdim. Düşünsenize, kendinize çok ama çok yararlı olacak bir uygulama kodluyorsunuz. Bence çok güzel olurdu. Hatta ben şimdiden kodlamaya başladım. Ama çok işime yarayacak bir uygulama değil, sadece Scratch’ te kısa süren çok iyi olmayan oyunlar yapıyorum. Eskiden sadece izlenmelik şeyler yapardım, ama artık kısa süreli oyunlar yapıyorum. Kısa süreli dediğim çok çabuk bitiyor.
Sans’ in güçlerini kazanmak, yani Sans bir video oyunu karakteri. Oyunun adı Undertale. Undertale 8 bit bir oyun olsa da bence çok güzel. Ve Sans de oradaki canavarlardan biri. Ama canavar derken 6 kollu 3 gözlü falan değil. O bir iskelet ve çok tembel. Sans’ ten istemediğim tek şey tembelliği. Diğer türlü her gücü iyi ama tabii ki de hepsini sıralamayacağım. En çok bilindik güçlerinden biri telekinezi.
Her video oyunundaki istediğim dansları yapmak. Video oyunlarındaki bazı dansları yapmak çok zor oluyor. Mesela Orange Justice. O dans benim için çok zor, bir de oyundakinin aynısını yapmak aşırı zor.
Yeni bir dizüstü bilgisayarı istiyorum ama annem ve babam yeni bir bilgisayar için yaşımın daha küçük olduğunu düşünüyorlar ama ben öyle düşünmüyorum. Düşünsenize yepyeni bir bilgisayarınız oluyor ve her şeyi yapabiliyorsunuz örneğin çalışmayı sevenler bol bol ders çalışır oyun oynamayı sevenler istediği oyunu oynardı.
Covid-19’un hızlı bir şekilde bitmesini isterdim, mesela yarın. Herkes dışarı çıkar, sarılır, tatile gider, yüz yüze eğitim başlar, yaz olunca tatilde yaz kamplarına giderdim.
Görünüşe göre haklarım bitti. Haklarım bitti derken kalem ile yazabileceğim o beş hak bitti.
Peki, sizde de böyle bir hak olsa ne yazardınız?

(Visited 15 times, 1 visits today)