Call Of Duty

Call of Duty ismi türkçede “Göreve Çağrı” olarak bilinir. Call of duty şu an bana göre en güzel oyun serisine sahip olan oyunlar arasında ilk üç içerisindedir. Call of Duty birinci şahıs türünden oynanır(yani FPS). Call Of Duty’nin en son çıkartmış olduğu oyun Youtube da çok fazla tepki görmüştür ancak bana soracak olursanız oyun gerçekten ama gerçekten güzel. “Oyunu beğenmedim” sözünü bence çok az kişi söyler. Çünkü oyunun grafikleri gerçekten ortalığı kasıp kavurdu. Her neyse Call Of Duty’nin ilk oyunları hep 2. Dünya Savaşı’nı anlatmaktadır. 2003’ten 2007’ye kadar hep İkinci Dünya Savaşı ile ilgili oyunlarını piyasaya sürmüştür. Ondan sonrasında ise gelecekteki hangi savaşlar olabilir tahminleri vardır. Oyunları gerçekten güzeldir ve insanları eğlendirmektedir. Oyunlarında online oynama seçeneğide vardır. Call Of Duty birçok şirket tarafından geliştirilen, Actıvısıon tarafından dağılır. Şimdi size birkaç tanesini tanıtacağım.

Callof Duty 1: Call of Duty 1 2003’te çıkan ilk oyundur. Call Of Duty ailesinin en eski üyelerindendir. Oyun 2. Dünya Savaşı’nı konu almaktadır. Oyunda online seçeneği yoktur.

Görsel sonucu

Call Of Duty Unıted  Offensive: 14 Eylül 2004’te piyasaya sürülmüştür. Call Of Duty serisinin eski üyesidir.  Gray Matter Interactive tarafından geliştirilmiştir. Band Of Brothers filminden etkilenmiştir. Oyun online oynamamasına rağmen oyun gerçekten iyidir. Çünkü 1 veya 2. sınıftayken oynamıştım

Call of Duty: United Offensive ile ilgili görsel sonucu

Call Of Duty Finest Hour: Oyun 16 kasım 2004 ‘de piyasaya sürülmüştür. Oyun bir değişiklik yaparak Amerikan, İngiliz ve Rus perspektifinden 6 farklı hikaye olarak 2. Dünya Savaşı’nı bizlere yaşatmaktadır. Oyun Xbox, Playstation 2 üzerinden oynanabilmektedir. Oyunun devamı olarak Call Of Duty Big Red One 2005’te piyasaya sürülmüştür.

Call of Duty: Finest Hour ile ilgili görsel sonucu

Call Of Duty 2: Call Of Duty 2 25 Ekim 2005’te piyasaya sürülmüştür. Oyun 1941-1945 yılları arasında geçmektedir. Oyun 27 bölümden oluşup Fınest Hour’da gördüğümüz gibi oyunda Amerikan, Rus ve İngiliz olarak oynuyorsunuz. Oyun gerçekten iyidir çünkü VGX’den En İyi Asker Oyunu ödülünü almıştır. Oyun gerçeğe yakın  efektleri ve oynanabilirliği ile dikkatleri üstüne alır. Oyunu oynamıştım ve gerçekten iyi bir oyundur.

Callofduty2-packshot.jpg

Oyunun eskilerini tanıtmamın nedeni 2007’den sonrasını oynamış olmanızdır.

Sonuç olarak ben Call Of Duty’nin İkinci Dünya Savaşı oyunlarından bu yana hep sevmekteyim. Çünkü oyunun grafiklerinden tutun her şeyine kadar seviyorum. Her neyse beni dinlediğiniz için teşekkürler hoşçakalın.

 

 

 

 

 

(Visited 83 times, 1 visits today)