Canım Ailem

Herkesin hayatta değer verdiği şeyler vardır. Hayatındaki insanlar,eşyalar,hayvanlar.

Herkes gibi benim de çok sevdiğim, değer verdiğim şeyler var. Arkadaşlarım,oyuncaklarım. Ama en çok da ailem. Ailem benim herşeyim.

Mesela annem en iyi arkadaşım, korkmadan her şeyimi paylaştığım, müzik dinlerken kitap okurken en çok eğlendiğim güzel annem. Beni kırdığında bile, bir süre sonra gelir özür dileyen her zaman mutlu olmamı isteyen. Ne hata yaparsam yapayım arkamda olduğunu bildiğim güçlü kadın. Evet annem tanıdığım en güçlü kadın. Multu olmamız için her şeyi yapan kadın benim annem.

Babam hayatı boyunca bizim için çalışan istediklerimizi yapabilmek için hep çalışan her zaman arkamızda olan, güçlü babam.

Oyun oynadığımızda çok eğlendiğim, daha çok vakit geçirip eğlenmek istediğim canım babam.

Ve ablam, çalışkan, zeki, evin her şeyi onun kitaplarıyla dolu olan tam bir kitap kurdu.

Ne kadar sert görünse de kalbi yumuşacık beni her zaman koruyan ve seven canım ablam unutamadığım birkaç olayda kendinden önce beni düşünen güzel ablam. Onunla ve onun arkadaşlarıyla çok eğleniyorum.

Her zaman bilirim ki, bir şey olduğunda ablam hep benim yanımda. Ablam anneme çok benzer güçlü, kararlı, sevdikleri için fedakarlık yapabilen biridir.

Ben çok şanslı olduğumu hissediyorum, böyle bir ablam olduğu için.

İşte benin en çok değer verdiğim insanlar çekirdek aile. Onları çok seviyorum. Hep birlikte olduğumuz için şanslı olduğumu düşünüyorum.

Aile çok önemli, ailesiz bir toplum yıkılmaya mahkumdur. Herkes sahip olduğu ailenin kıymetini bilsin. Sevdiklerine sahip çıksın. Ve hiçbir çocuk ailesiz büyümesin.

(Visited 171 times, 1 visits today)