Canım Yavrum

Bu mektubu okuduğunda Sen, benim şu anki yaşımda olacaksın. Ben bu yaşıma kadar neler hissettiğimi ve gelecek için ne hayaller kurduğumu seninle paylaşmak istiyorum. Böylece sen de kendi yaşamın ile benim yaşamımı karşılaştırabilirsin.

Ben fotoğraflarımdan ve videolarımdan gördüğüm kadarıyla aynı senin gibi tatlı ve sevimli bir bebekmişim. Peluştan yapılmış yunus, ayıcık, tavşan, dinozor ve pony adlı atım vardı. Bir daire etrafında dönem trenim ve uzaktan kumanda ile çalışan arabam vardı. Son zamanlarda kumada ile uçabilen dron adlı kameralı helikopterim vardı.

Bununla birlikte dokunduğunda ses veren, dans eden, mama yiyen bebeklerim vardı. Bir de her kız çocuğunda olduğu gibi Barbie bebeklerim vardı. Barbie bebeklerimin her birinin ayrı ayrı kıyafetleri, eşyaları, takıları vardı. Çok küçükken üç tekerlekli bisikletim olmuştu. Evin içinde bile sürebiliyordum. Daha sonra iki büyük ve yanlarında iki küçük olmak üzere dört tekerlekli bisikletim oldu. Küçük tekerlekleri dengemi sağlayabildikçe çıkardık ve artık kocaman 

iki tekerlekli bisikletim oldu. Paten sürmeyi ve scooter sürmeyi çok severdim.

Halbuki sizin zamanınızda bu oyuncakların yerine tabletler, telefonlar gibi akıllı cihazlar geliştiriliyor olacak. Yapay zeka ile tasarlanmış oyunları karşınızda arkadaşınız varmış gibi oynuyor olacaksınız.

(Visited 16 times, 1 visits today)