CEHENNEM ŞELALELERİ

 

İlgili resimİlgili resimİlgili resim

Cehennem Şelaleleri 

 İstanbul’dan Çerkezköy üzerinden önce Saray’a sonra Vize’ye ulaşılır. Vize’ye gelindikten sonra Kıyıköy tabelası takip edilerek Kıyıköy yoluna girilir. Kömürköy’ü geçtikten sonra Kızılağaç Köyü yol ayrımında bu yoldan çıkılır ve Kızılağaç Köyü’nü geçtikten sonra sola doğru bir tabela sizi Cehennem Şelaleleri’ne yönlendirecektir. Bu noktada asfalt yoldan çıkılır ve yaklaşık 3 km toprak yoldan gidilerek şelalelerin başladığı tepeye varılır. Navigasyonun götürdüğü yerden yaklaşık 150 m. geriye dönmelisiniz.
Cehennem Şelaleleri adını sarp kayalık ve kanyonlar arasında çağıldayan sulardan alıyor. Kızılağaçlılar kendi arasında oraya bu ismi verse de normalde derenin adı; Kerevizdere. Kerevizdere Sergen, Çiftekaynaklar Deresi ile birlikte Kıyıköy’ün kuzey’inden muhteşem bir güzellik ile Karadeniz’e dökülen Pabuçdere’yi oluşturuyor.
  • Burada bir kamp alanı yok. Düzlük bir alan bulmak bana yeter diyenlerdenseniz şelale çevresinde bir kaç düzlük alan var. Buraya çadır attığınızda günübirlikçilere maruz kalacağınızı unutmayın.
  • Otopark (Şelalalerin başladığı geniş alana aracınızı bırakabilirsiniz)
  • Şelalelere yakın olmak istemiyorsanız Demirköy yolu üzerinden şelalelere saptığınız yol ayrımının tam karşısındaki ormana giren bir yol var. Biraz içeri girerseniz geniş bir düzlük ve yüksek ağaçlar sizi karşılayacaktır.
  • Suyunuzu yanınıza getirmeyi unutmayın.

 

 

(Visited 357 times, 1 visits today)