Çekim Yasası: İstediğinizi Elde Edin

Sevgili okuyucularım, bugün size kendi hayatımda da uyguladığım bir yasadan bahsedeceğim. Fakat bundan önce ise büyük bir çoğunluğun inandığı ve  Murphy kanunu olarak bildiğimiz şeylere bir kaç örnek vermek istiyorum:

Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir.
Bir şeyin birkaç şekilde ters gitme olasılığı varsa, hep en kötü sonuç doğuracak şekilde ters gidecektir.
Bir şeyin ters gidebileceği olasılıkları engelleseniz bile, anında yeni bir olasılık ortaya çıkacaktır.
Bir şeyin olma olasılığı, istenme olasılığı ile ters orantılıdır.
Er ya da geç olası en kötü koşullar zincirlemesi vuku bulacaktır.
Ne zaman bir şeyden vazgeçseniz, vazgeçtiğiniz o şey size geri gelir.
Olmuyorsa zorlayın, kırılırsa zaten değişmesi gerekirdi.
Ne kadar beklersen bekle istenmediği zaman gelecektir…
Yere düşen her şey ulaşılması en zor köşeye yuvarlanır.
Ne zaman arabamı yıkasam yağmur yağar, yağmur yağacağı için arabamı yıkamadığımda yağmur yağmaz.
Reçelli ekmek ne zaman yere düşse reçelli kısmı hep yere gelir.
Özür dilemek, izin almaktan daha kolaydır.
Dünyadaki nüfus sürekli artar ama toplam zeka sabit kalır.
Herhangi birşeyin olma olasılığı, arzu edilirliğiyle ters orantılıdır.
Mümkün olan en kötü koşullar, er ya da geç mutlaka ortaya çıkar.
İşler iyiye gitmedin önce kötüye gider… İşlerin iyiye gidebileceğini kim söyledi?
Herhangi bir seyin olma olasiligi, arzu edilirligiyle ters orantilidir.

Benim şu an bahsedeceğim ve hayatınızı tamamen değiştiricek formül ise bunun tamamen tam tersi olan Çekim Yasası. Genel “istemediğin ot burnunun dibinde biter” kanısının aksine bu yasada neyi istersen onu çekersin. Tabii ki bu ben yeni bir iş, güzel bir üniversite istiyorum nerede benim işim/üniversitem gibi değil. Her şeyin bir usulü vardır elbet. Bu yasayı nasıl hayatınızda uygulayacağınızı merak ediyorsanız okumaya devam edin çünkü bir çok kaynaktan topladığım ve örneklerle size bunu açıklayacağım.

Daha önce hiç normalde düşünmediğiniz bir şeyi (müzik,film,olay,anı) düşündüğünüz ve aynı gün içerisinde normal şartlarda karşılaşmayacağınız o düşündüğünüz şeyler bağlantılı bir olayla karşılaştığınız oldu mu? Mesela çok bilinmedik bir şarkının o gün aklınıza takılması ve sizin onu radyoda veya birinden duymanız gibi, cevabınız büyük ihtimalle evettir. Bu çok ama çok ufak bir örnekti şimdi ise size gerçek bir olaylardan daha büyük örnekler verirsem eğer birçok insanın hayatlarını nasıl kökünden değiştirdiklerinr şaşkınlıkla şahit olabilirsiniz.

Bu konuda araştırma yapan farklı profesörlerin söylediğine göre çekim yasası, yer çekimi yasası kadar etkili. Aynı zamanda araştırmalar insanların neden bu konuda başarısız olduklarınıda ortaya koymuş. Zannedilenin aksine hayatta güzel şeyleri sadece düşünerek veya isteyerek elde edemezsiniz. Aynı zamanda bilinçaltınıza işlenmiş negatif ve odağı kaymış düşünceleri de değiştirmek ve yerine hedefini bilen, pozitif enerjiler yayan hedefler inşa etmek. Bilinçaltınızı yenileyin.

Her gün kendinize istediklerini hatırlatmayı ve ümitsizlik yerine olacağına var gücünüzle inanmayı unutmayın. Hatta eğer imkanınız varsa gün içerisinde on ,on beş dakikalık molalar verip tekrardan isteklerinizi yineleyin. Her şeyin sonunda ise unutmayın ki sadece çekim yasasıyla hayatınızı değiştiremezsiniz aynı zamanda çok çabalamalısınız. Herkesin hayalindeki hayatı yaşaması dileğiyle bir sonraki ay görüşmek üzere…

(Visited 133 times, 1 visits today)