ÇEVRE SORUNLARI

 

Dünyanın her yerine yayılmış olan çevre sorunları insanları, yani bütün canlıları etkilemektedir. Eğer bu sorunları bütün dünyaya yayılmadan çözebilseydik, işte o zaman dünya çok daha güzel bir yer olurdu.

             Ne yazık ki bazı insanlar hala bu sorunların çevreye verdikleri zararı kavrayamadı.Çevre kirliliği insanları, hayvanları ve hatta bitkileri çok olumsuz yönlerde etkilemekte.Solunum , insan sağlığı , enerji ve yiyecek kıtlığı … Hatta dünya coğrafyasının değişmesi , küresel ısınma gibi iklim değişiklikleri , su kaynaklarının tükenmesi gibi sorunlar da oluşturur çevre kirliliği. Ama kabullenemediğimiz bir gerçek ise insanlar arasındaki sevgi ,saygı ve hoşgörü sorunu . Bu sorun birçok insan ilişkisini bozuyor. Ayrıca sorunlar saymakla bitmiyor maalesef. Çevremizde birçok sorun var .Birlik olup bu sorunlara karşı çıkmamız gerek. Eğer bu sorunları bütün dünyaya yayılmadan çözebilseydik, işte o zaman dünya çok daha güzel bir yer olurdu.

              Bu hatalarımızın nelere yol açtığını anlamışsınızdır umarım. Eğer bu hatalarımızın sonucunu düşünebilseydik, işte o zaman dünya çok daha güzel bir yer olurdu.

 

 

(Visited 33 times, 1 visits today)