Çevremizi Koruyalım, Tutumlu Olalım

Hayatımızın temeli doğadır. Çevremize duyarlı olup çevremizi kirletmeyelim. Her insan tutumluluğa karşı duyarlı olmalıdır. Çevreye plastik poşet atmakla çevreyi kirletmiş oluruz. Herkes yediği içtiği ürünlerin çöplerini doğaya ya da kırlara atmamalıdır. Yolda geçerken gördüğümüz fidanların yanlarına elektronik  maddeleri atmamalıyız ve tutumlu olmalıyız.Tutumluluk belki hayvanların bizden istediği ikinci şey olabilir. Birinci şey ise temiz bir dünyadır. Tutumlu olmak dünyaya lazım. Tutumlu olan insanlar para biriktirir, sorumluluk sahibidir, doğayı korurlar. Dünya, atmosfer yemyeşil kalsın diye bize verilen görevi yapmalıyız. Ağaçlar ve bitkiler bizim nefes almamızı sağlar. Onları korumamız lazım.

Çiçekler, ağaçlar ve bitkiler de yaşar. Onları korumayıp tutumlu olmazsak çok kötü sonuçları hemen yakalayabiliriz. Her yer toz duman egzoz gazıyla pis kokmamalı. Ağaçlar pis mikropları ve kötü kokuları içine çeker. Kötü kokan şeyleri içine çektiği için ağaçlar ve diğer bitkiler bizim için çok önemlidir.

Biz ailecek tutumluyuz. Pikniğe gittiğimizde çöplerimizi topluyoruz. Okulumuzdaki gibi plastik, cam ve kağıt için yapılmış geri dönüşüm kutusu her yerde olmalı.

Örnekler

1.Parklarda olmalı

2. Sokaklarda olmalı

3. Spor merkezlerinde olmalı

4. Okullarda

Herkes hayatta tutumluluğa açık olmalıdır.

Bizim bahçemizde çok çeşitli bitkiler var. Bu bitkileri  sulamayı çok seviyorum. Benim blogum bu kadardı umarım beğenirsiniz.

(Visited 556 times, 1 visits today)