Çiçekçi

   Onunla tanışmamın bütün hayatımı değiştireceğini bilmiyordum. Her şeyi en baştan anlatıyorum. Beni dikkatle dinleyin. Bir gün çiçekçiye gitmiştim. Anneler günü için anneme orkide alacaktım. Ben çiçeklere bakınırken birden içerden biri çıktı. Hayliyle biraz korkmuştum.

Kadın bana ‘Nasıl yardımcı olabilirim?’ diye sordu. Soruyu duymamıştım çünkü gözlerimi ondan alamıyordum. Kadın tekrar sordu “Beyefendi, nasıl yardımcı olabilirim?”  Bir anda kendime geldim ve ‘Şey ben orkide bakmıştım’. Kadın, “Orkideler içeride.”  İçeri girdik ve “Bu orkideler sizin gibi güzel kokar mı?” diye sordum.  Kadın bana bir dakika boyunca sessizce baktı. Ben de ‘ Yani orkideler güzel kokar mı demek istemiştim’ dedim. Kadın bana dönerek ‘Bey efendi siz bana iltifat mı ettiniz?’ O anda ne diyeceğimi bilememiştim. Hem utanmış hem de mutlu olmuştum. Kendimi toparlayıp, ‘Evet’ dedim. Kadının yüzünde bir gülümseme belirmişti. Kadın ‘Teşekkür ederim’, hayatımda hiç kimse bana böyle güzel iltifat etmemişti. Çok mutlu oldum.’ Kadına ‘ Bu akşam annem mantı yapacaktı. İstersen siz de gelin hep beraber yiyelim.

O günden bir yıl sonra evlendik. Evlendikten on beş ay sonra bir çocuğumuz oldu. Ondan on sene sonra da  ikizlerimiz. Şu anda çok mutlu bir hayatımız var.

(Visited 27 times, 1 visits today)