Clash of Clans

Clash of Clans köy oluşturduğunuz bir oyundur. Bu oyunda köyünüzü kurup online kişilerle savaş yaparsınız savaş yaptığınız bu kişileri yenerseniz ganimet ve kupa kazanırsınız, kaybederseniz, kupa kaybedersiniz ve ganimet alamazsınız. Bu oyunda kendi köyünüze savunmalar ve kaynak toplayıcıları yerleştirirsiniz. Kaynak toplayıcıları; size saatte belli bir kaynak verir. Toplayıcılar ikiye ayrılır iksir toplayıcısı ve altın madeni diye bunların seviyesi ne kadar yüksekse size o kadar kaynak verir. iksir toplayıcısının verdiği iksir daha çok asker eğitip askerlerin seviyesini yükseltmekte kullanılır. Altın madeninin verdiği altın daha çok duvar, savunma, depo, köy binası (kb) ve benzeri şeyleri yükseltmekte kullanılır.

Asker ve Asker Eğitme: Askerleri kışlada eğitiriz askerler belli bir sürede eğitilir ve hepsi farklı maliyetlerle eğitilir.Askerlerin canları,vuruş güçleri ve hızları farklıdır örneğin “dev” canı yüksektir ve vuruş gücü fazladır ama yavaş yürüyen bir birimdir buna göre her askerin özellikleri farklıdır.Askerlerin seviyeleri laboratuvardan yükseltilir asker seviyeleri iksirle yükseltilir. Bu oyunda kara iksirle de asker üretilebiliyor askerler kara iksirle üretilen ve normal iksirle üretilen askerler olarak ikiye ayrılır. Oyunda büyüler de üretilebilir büyülerde kara iksirle üretilen büyüler ve normal iksirle üretilen büyüler olarak ikiye ayrılır. Büyüler savaşlarda kullanılır ve çeşitli işlere yarar örneğin “atlama büyüsü” bir bölgeye bırakıldığında o bölgedeki birimlerin duvarların üstünden zıplamasını sağlar yani her büyü çeşitli işler yapar.İnşaatçı Kulübeleri:İnşaatçılar siz bir şeyi yükseltmek isterseniz inşaatçılar o şeyi yükseltmek için işe koyulur ve belli bir süre içinde o şeyi yükseltir oyunda en fazla beş inşaatçı kulübesine sahip olabilirsin.

Ben de bir ipucu bilge vermek isterim, eğer inşaatçı kulübelerini inşaatçı çalışmıyorken yerini değiştirirseniz inşaatçı uyanıp yerini değiştirir aynı şey ordu kampında da olur.Savunmalar;köyünüze eğer bir saldırı olursa işte o kullandığınız savunmalar köyünüzü korumaya çalışacaktır. Bu yüzden savunmalar çok önemlidir eğer savunmaların seviyesi düşükse yenilmeniz kolay olacaktır. Savunmalar havaya vuran,hem karaya hem havaya vuran ve karaya vuran diye üçe ayrılır örneğin “hava savunması” havadan gelen askerlere vurabilir yerden gelen askerlere vuramaz. Kaynak Depoları:Kaynak depoları kaynaklarımızı depolamayı sağlar kaynak depoları üçe ayrılır kara iksir deposu, altın deposu,iksir deposu.klan Kalesi :Klan kalesi online kişilerin olduğu klanlara katılmamızı sağlar. klanlarda farklı klanlarla klan savaşı yapılır klan savaşı en az ona on olabilir. O anlarda mücadele isteği atılır ve klan arkadasın senin köyüne saldıra bilir.Klanda birlik bağışı yapabilir birlik bağışı isteyebilirsin klan kalesini arkadaşından gelen birliklerle doldurup savaşta kullana bilirsin ve ayrıca arkadaşından gelen birlikleri köyüne biri saldırırsa saldıran kişiyi savunmak içinde kullanabilirsin. Oyunda tuzaklarda vardır tuzaklar başka kişi size saldırınca rakibin attığı askerler üstüne gelirse askerlere farklı yollarla zarar verir örneğin “yatlı tuzak” rakip eğer yaylı tuzağın üstüne gelirse rakibi fırlatır ama tuzakları bir kere kullandıktan sonra belli bir ücretle yeniden etkinleştirmek gerekir.
Köy Binaları (Belediye Binası olarak da kullanılabilir) en fazla 11. seviyeye kadar yükseltilebilir. Köy binalarını yükseltince yeni savunmalar yapabilirsiniz ve binaların seviyesini dahada yükseltebilirsiniz. Oyunda ganimet ve kupa savaşları vardır ben ganimet savaşlarını tercih ederim oyunda savaşlarınızı taktik kullanarak yapmalısınız taktiksiz yaparsanız köyü yenemezsiniz.Birde bir savaş yaptığınızda, tüm ordunuzu kullandınız  ve kimse ölmedi ama ordu elinizden gider çünkü ordular bir kullanımlıktır. Tüm anlatacaklarım bu kadar. İyi oyunlar dilerim.

(Visited 104 times, 1 visits today)