Çocuğuma Mektup

Merhaba evlat gelecekte nasılsın?

Sen bu mektubu okurken benimle aynı yaşta olacaksın. Ben bu mektubu on iki yaşındayken senin için yazdım.

Yaşadığım zamanlardan sana bahsetmek istiyorum. Dünya’nın hali hiçte iyi gitmiyor. İklim değişikliği en büyük sorunlardan biri. Mevsimler yer değiştirdi. Havalar ya çok sıcak ya çok soğuk oluyor .Yağmur  ve kar yağmıyor. Kutuplardaki buzullar hızla eriyor . Umarım sizin zamanınıza kadar buna bir çözüm bulunmuş olur.

İnsanlar hep bir savaş peşindeler. Ekonomik savaşlarda çok, sıcak  savaşlarda çok. 3. dünya ülkeleri denilen fakir ülkeler hep bir karışıklık içinde . Bu ülkelerde savaş var. Fakir insanlar  ülkelerinden kaçıyorlar. Avrupa ülkelerine gitmeye çalışıyorlar. Kaçarken de yollarda hayatlarını kaybediyorlar.

Dünyada sorunlar bitmiyor İki senedir Kovid on dokuz virüsü ile dünya mücadele ediyor. Çin’den yayılan bu virüs insanları hasta edip  öldürüyor. Gelecekte bu türlü virüslerin dünyayı tehdit etmeye devam edeceği düşünülüyor. Umarım  sizin yaşantınızda  bu virüslerle karşılaşmazsınız.

Birazda sana  kendimden ve hayallerimden bahsetmek istiyorum. Benim hayalim iyi bir basketbolcu olup Amerika’daki NBA liginde oynamak. Hayalimi gerçekleştirmek için haftada dört gün basketbol antrenmanına gidiyorum. Derslerimden fırsat buldukça arkadaşlarımla basketbol oynuyorum. Bir hayali gerçekleştirmek için çok çalışmak  gerektiğini biliyorum. Sen de hayallerine ulaşmak için çok çalışıp vazgeçmemelisin.

Sevgiler.

 

(Visited 21 times, 1 visits today)