Çocuğuma Mektup

Bu mektubu sana yazarken 13 yaşındayım. Beştepe koleji hazırlık sınıfında okuyorum. Umarım bu yazdığım mektup eline geçer. Şu anda ben ailemle yaşıyorum. Annem, babam, iki ablam var. Ablalarım aynı liseden mezunlar. Her ikisi de üniversite okuyor. Bir ablam şimdi yurt dışında. Ayrıca bir ablam daha var. O evli. Yeni bebeği oldu. Tabii ben de dayı olmuş oldum.
Babannem var, köyde yaşıyor. Arada onu ziyarete de gidiyoruz. Yazın gidersek kendimi denize atıyorum. Dedem Kıbrıs’ta yaşıyor. Salgın olduğu için ziyaretine gidemiyoruz. İlk fırsatta onu görmeye gideceğiz. Kıbrısın denizi biraz yosunlu olsa da çok güzel. Senin zamanın da deniz kalır mı bilemiyorum??
Tam olarak ne iş yapacağımı henüz bilmiyorum ama umarım sana güzel bir hayat yaşatacak kadar iyi bir işim olur. En azından ben bunun için çalışacağım.
Futbol oynamak, dışarı çıkmak, yemek yapmak, arkadaşlarımla vakit geçirmek sevdiğim şeyler. Ama en sevdiğim hobim futbol. Fakat geçen sene Çin’de bir virüs ortaya çıktı ve bütün dünyaya yayıldı. Bizim okullarımız online oldu. Evde çok kapalı kaldık .Kimse kimseye gidemez oldu. Futbolda oynayamadık. Üç aydır antrenmanlara tekrar gitmeye başladım. Salgın çok kötü bir şey. Arkadaşlarımızla yakın olamıyoruz. Umarım sizin zamanınızda böyle bir salgın olmaz.
Salgın sırasında internetten oynanan oyunlar çıktı. Senin zamanında bu oyunların çok daha gelişmişi çıkacaktır. Umarım bana da öğretirsin. Bu arada ben babama kendi oyunlarımı öğretmiyordum.
Seninle ilgili hayallerimden bahsedelim mi. Ten rengin, cinsiyetin hiç önemli değil. Sağlıklı olmanı çok isterim. Ayrıca hobilerin olmasını isterim. Benimle güzel günler geçireceğeni düşünüyorum. Çocuklar beni genelde sever. Sen kendi çocuğum olduğun için koşulsuz seveceğim. Umarım sen de beni seversin ve ailemizde mutlu olursun.
Saç rengini, ten rengini hayal edemiyorum çünkü annenle tanışmadım. Ama hiç önemli değil.
Ama mutlaka o da seni sevecektir. Ne de olsa bütün anneler çocuklarını sever.
Bizim evimizde çok güzel kitaplar var. Umarım sen çok kitap okursun. Ben çok okumuyorum ama ben de başlayacağım. Ablam aynı zamanda yazar. Huylarım hiç bir ablama benzemiyor. Babama biraz benziyorum. Anneme biraz benziyorum. Umarım sen bana benzersin ve futbol oynarsın.
Sen nerede doğacaksın bilemiyorum. Ama senin zamanında uçan arabalar bile olabilir, insana benzer robotlar olabilir. Aslında bu biraz da ürkütücü. Senin zamanında bunun tehlikeli olup olmadıklarını görebileceğiz. Umarım tehlikeli olmazlar.

(Visited 40 times, 1 visits today)