Çocuk Hakları

Merhaba , ben Elif . Okulumuzun verdiği karar sebebiyetiyle ‘Çocuk Hakları’ ile ilgili kulüp kurduk. Bu kulüpte yapacağımız çalışmalar ,etkinlikler ve yürüteceğimiz kampanyalar hakkında bilgiler vereceğim .Öncelikle neden böyle bir karar verildiğine değinmek isterim… Bildiğiniz üzere Çocuk Hakları çok büyük bir kavram ama şu şekilde genelleyebiliriz ‘Çocuk hakları, kanunen veya ahlaki olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu; eğitim, sağlık, yaşama, barınma; fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel kavramdır’.

Çocuk haklarına örnek vermek gerekirse ; yaşama, eğitim, sağlık, barınma, dinlenme….Ama maalesef ki  bazı çocuklar bu haklardan yararlanamıyorlar. Bu kulübü ve yürüteceğimiz kampanyaların asıl amacı budur .Biz arkadaşlarımıza bu durumu yaşarsanız ya da yaşayan birini görürsek yapmamız gerekenler ve bu gibi durumlarda ne yapmamız  gerektiğini tartışacağız. Yapacağımız kampanyalardan birini bahsetmek gerekirse sosyal medyadan ünlülere ulaşacağız ve yardım isteyeceğiz… Bu kampanyadan çok bahsetmek istemiyorum çünkü önümüzde ki aylarda hayata geçireceğiz ve meraklarınızı da oradan gidereceğiz.

Kanpanyamıza dahil olmak isteyenler bize mail yoluyla ulaşabilirler… Önerilerinizi de aynı şekilde mail yolundan iletebilirsiniz...Umarım projemiz dikkatinizi çekmiştir...

Elif Bilgisiçok

(Visited 12 times, 1 visits today)