Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Kişilere Bu Konu Hakkında Eğitim Verilmeli Mi?

Sizce çocuk sahibi olmak isteyen kişilere bunun eğitimi verilmeli mi?

Bu konuda çoğu kişinin cevabı tabi ki de evet olacaktır. Sonuç olarak çocuk yetiştirmek o kadar kolay bir iş değil, ama işi her iki açıdan da değerlendirmek gerekiyor.

Olayı eğitim konusuna evet onayı verenler açısından değerlendirelim. Çocuk büyütmek zor bir iş, eğer bir çocuk yanlış şekilde ve yanlış bir üslupla yetiştirilirse o çocuk ilerde yanlış yetişmenin de etkisiyle kötü ve vasıfsız bir bireye dönüşebilir. Bu durumda “Ağaç yaş iken eğilir” atasözümüzü kullanmak oldukça mantıklı olacaktır çünkü o çocuğun iyi bir birey olması artık neredeyse imkansızdır. Eğitim alan aileler çocuklarını bu eğitimin de etkisiyle yetiştirirken ona daha iyi davranacaklar ve o çocuk da büyüyünce insanlara iyi davranacak.

Hizmet içi eğitim nedir? - Son Dakika Haberler

Bu durumu bir de eğitimi kabul etmeyenlerin gözünden inceleyelim. Neden kabul etmiyorlar? Eğitimi kim kabul etmez ki? diye düşünenlerimiz olacaktır, ama maalesef her şey öyle çalışmıyor. Şu an yaşadığımız dünyayı ve coğrafyayı da ele alırsak hemen hemen dünya üzerinde gerçekleşen her şey para ile gerçekleşiyor. Bazı ailelerin ise maddi durumu o kadar iyi değil. Eğitim için para ödemeye maddi durumları el vermiyor. Onların açısından düşünürsek; zaten çocuk sahibi olmak istiyorsun ve çocuğun sana çıkaracağı masraflar yetmeyecekmiş gibi bir de bunu üstüne çocuk yetiştirmek için eğitim alacaksın. 

Benim görüşümü soracak olursanız çocuk yetiştirmek için eğitim şart. Tabi ki de herkesin maddi durumu çocuk yetiştirme eğitimine el vermiyor. Geçen paragrafta da anlattığım gibi her şeyin para ile gerçekleştiği bir dünyada maddi durumu iyi olmayanlar insanlar zaten çocuk yapmayı göze alıyor. Çocuklarının çıkaracağı masrafı da göze alıyor bir de bunu üzerine eğitim parası ödemek onlara göre çok saçma olur. Bana göre devlet çocuk yetiştirmek için olan eğitimi zorunlu kılmalı, ancak eğitimleri ücretsiz vermelidir. Bu tabi ki zor bir iş. Sonuçta devlet olarak bunun için fazladan bir bütçe ayrılması ve devlet hazinesinden para kullanılması gerek. Bunu için ise halktan daha fazla vergi alınması gerekiyor halkı bu kadar zorlamak bence saçma ama düzgün bireyler yetiştirmek için eğitim şart. Düzgün bir halkımız olmaz ise ülke git gide batar ve diğer ülkelerin karşısında daha güçsüz bir konumda bulunur. Bana soracak olursanız ilerde düzgün bir neslin yetişmesi için halktan daha fazla para alınması oldukça mantıklı.

(Visited 58 times, 1 visits today)