Çocuklar İçin Vadedilen birgelecek Var Mı?

Çocukların hakları sizce de ihmal edilmiyor mu ? İnsanlar göre göre ezdikleri bu çocuklar ne yapmışlardır da böyle kötü bir tepkiye maruz kalmışlardır . Bu çocuklar için herhangi bir şey yapılmıyor . Yapılsa da insanlar takmıyorlar . Ama siz bu davranışlara yılmadan okulda  çocukların haklarını konuşup eyleme geçmesini sağlayan bir kulüp kurmak isteğindesiniz . Peki okul buna izin verdi diyelim , siz nasıl bu kulübü idare ederdiniz ? Sadece konuştuklarınız kulübün içinde mi kalırdı yoksa faaliyete mi geçerdiniz ? Halkı bilinçlendirmek mi sizin göreviniz olurdu yoksa insanların bilmesine gerek yok diyerek kulübün içinde kalmasını mı sağlardınız.

Ben bu kulübün başkanı olsaydım ilk önce çocuk haklarını ve bunların ne zaman ortaya çıkışını araştırılmasını ve kulüp içerisinde paylaşılmasını isterdim . Bu sayede hem kulübümdeki insanlar bilgilerini pekiştirmiş olacaklar hem de yeni bilgiler öğrenebilecekleri bir ortam yaratmış olacağım . Bu konuda yardım eden kurum ve kuruluşlardan bilgi alarak kendi gurubumuzdaki insanlarla münakaşa yapıp ne yapıp ne yapmama konusunda tartışabiliriz . Böylelikle herkesin fikirlerini almış olurdum ve en doğru çözüme ulaşmamız için iyi bir rehber olmuş olurdu . Ayrıca kulübümdeki insanları buraya aitlermiş gibi hissettirirdi .

Bu kulüpte güncel konular ve genel da konuşulacak . Örneğin İsrail’in Filistin’e yaptığı bombardımanda yaralanan , enkazların altında günlerce kalan hatta ölen çocukları görmezden gelen birçok ülke var . Hastane olmadığı için aşı olamayıp ölen çocuklar ve yine hastane olmadığı için tedavi olamayan çocukları maalesef kimse görmüyor . Bazı örgütler (Unicef gibi ) yardım etmeye çalışıyor ama nafile .  Birçok ülkedeki vatandaşlar hiç demiyor  nerede bu insan hakları , çocuk hakları .  İnsanlar işlerine geldikleri zaman ötüyorlar . Her şey kendi çıkarları için . Ben bu kulüpte böyle düşüncelere yer vermeyeceğim ve insanlara da sadece kendi çıkarları için iş yapmamalarını öğreteceğim .

Bir kısım sadece konuşma ile kalmayacak . İnsanların bilinçlendirme çalışmaları için sosyal medyadan hesaplar açıp #ler ile çocuk haklarından haberdar edip insanları harekete geçirmek için çalışmalar yürüteceğiz .

Başka bir değer kısım protestolar için izin alacak ve insanları sokağa toplayacak . Türkiye ve tüm dünya bu protestoları duyması için ellerinden ne geliyorlarsa yapacaklar . “Dünya , susma! Çocukların elinden tut . “ sloganları ile çıkabilirsek haber kanalları aracılığı ile tüm dünyaya sesimizi duyurabileceğiz .

(Visited 12 times, 1 visits today)