Çok Heyecanlıyım!

0

Selam ben Mete. Bu yazımda sizlere hayatımda yaşadığım en heyecanlı 3 anımdan bahsedeceğim
1- Aslında anlatacağım bu konu bir hayli eski. Tam hatırlamıyorum ama sanırım 2018 yılında anneannemlerin yazlığında(Aydın-Didim) dedem ile birlikte balığa gidiyorduk, ama ben daha hiç balığa gitmemiştim! Bu nedenle aslında biraz ürküyordum çünkü dubadan tutacaktık ve duba gerçekten çok uzaktı. Aslında şimdi düşünüyorum da o zamanın telaşıyla bana öyle gelmiş olabilir. Her neyse, dedeme 10 dakika fakat bana gerçekten 1 saat kadar gelen yolculuğun sonunda dubaya ulaştık. Ben daha hiç oltaya elimi sürmemişken dedem dedi “Ben sana öğretirim” ben dedim “Yarın öğretirsin” çünkü gerçekten iğnelerden vb. şeylerden çok korkuyordum. Her neyse yine eskilere dalıp gittim… Dedem sonunda oltayı alıp uzağa attı ve bir anda sanki dedemi alıp götürecekmiş gibi sallandı! Ve artık zamanı gelmişti ona yardım etmeliydim! Dedeme yardım ettim ve bir de ne göreyim en az 45-50 cm ve 1 kg bir Levrek!

2- Bu anım 2020 yılının ağustos-eylül aylarında yine anneannemlerin yazlığında başıma geldi. Bir gün yine arkadaşlarımla yürüyordum ve bir de ne görelim! 55 cm’lik bir Pelikan! Hayatımda ilk kez Pelikan gördüğüm ve bu kuşu görmenin zor olduğunu bildiğim için, dedim ki “Ben bu kuşu kanalıma video çekip atarsam çok abone alırım!” diye düşündüm. (Bu arada linke şu adrese tıklayarak ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=FqtfXrZeKac Ardından dedim ki Mete saçmalama! Pelikanın kanatlarında yaralar var, buna zaman kaybedeceğime gidip veterineri ararım veya onun gibi bir kurumu ararım. Her neyse aradım ve konumumuzu söyledim. Ardından kısa süre içinde geldiler ve sağolsunlar pelikanı iyileştirmek üzere veterinere götürdüler.

3- Aynı yılda (2020’de) yine yazlıktaydım ve bütün yaz boyunca masa tenisi için gerçekten çok çalışmıştım. Sonrasında artık yazın sonunda babamlar beni almak üzere Didim’e geldiler ve babam “Gel de seninle bir maç yapalım Mete” dedi. Babamla maç yaptığımızda tabii ki ben yendim ve babam bana baka kaldı ☹. Herhalde yeneceğini düşündü ve yenilince şaşırdı. Bende o anımdan anladım ki

#çok çalışırsak çok başarırız

(Visited 1 times, 1 visits today)

About Author