Corona Günlerinde Evde Kaliteli Vakit Geçirmek Elimizde

Merhaba Arkadaşlar,

Covid -19 salgını nedeni ile okullar kapandı çünkü bizler  hasta olduğumuzda birbirimize  bulaşmasın diye nasıl okula  gitmiyorsak, bu mikroptan korunmak için okullarımız kapandı. Ama üzülmüyorum okulum elbet açılacak. Okulun ne zaman açılacağını bizlere büyüklerimiz haber verecek. Bu dönemde arkadaşlarımı, öğretmenlerimi, okulumu, okulumun bahçesini ve özellikle köpeğimiz Best ‘i çok özledim. Gün içerisinde aynı okulda gibi zoom uygulaması üzerinden arkadaşlarımı, öğretmenlerimi görmek beni çok mutlu ediyor. Aslında evde olmaktan çok sıkılmadım benim annem ve babam çok yoğun çalışıyordu. Artık annem evden çalışıyor, babam doktor olduğu için o işe gidip gelmek zorunda. Gün içerisinde evde bir sürü aktivite yapıyoruz. Örneğin sabahları spor yapıyoruz en sevdiğim spor yoga ve ip atlama.

Babam bu süreçte bana her bitirdiğim kitap için internetten bir tane Lego satın alıyor. Bir sürü yeni Lego’m oldu.  Satın alacağım Lego’yu internetten seçmek ve sonra onun gelmesini beklemek beni çok heyecanlandırıyor.

Bu süreçte okuduğum ve en sevdiğim kitap “Ramona 8 Yaşında” oldu. Sizlere de tavsiye ederim. Evde bir sürü yeni aktiviteler yapıyoruz örneğin artık hiç marketten ekmek almıyoruz evde annemle ikimiz birlikte yapıyoruz. Ben en çok cevizli ekmeği seviyorum.

Canımız sıkıldığında farklı farklı oyunlar oynuyoruz beni en çok çadır kurmak ve yumurta düşürmeme oyunları eğlendiriyor. Gerçekten evde hayat var lütfen hepimiz evimizde kalalım sonra hepimiz sevgi dolu okulumuzda neşe içinde buluşalım.

(Visited 80 times, 1 visits today)