Corona Virüs Mücadelesi

Şu anda hepimizin de bildiği gibi zor dönemlerden geçiyoruz. Corona Virüs ile bir savaş içerisindeyiz. Bu savaşı kazanmak için yapmamız gereken bazı şeyler var. Gözümüzde büyütmezsek her biri oldukça basit.

Sevgili 65 yaş üstü vatandaşlarımız, bu günleri geçirebilmek için uymamız gereken kurallar var. Mesela evde kalmalıyız. Getirilen sokağa çıkma kısıtlamalarına uyarak evde kalmalıyız. Evde kaldığınız her gün yeni dünyalar keşfetmek mümkün. Kitabı elimize alıp kapağını çevirdiğimizde kitabın etkisine kapılıp gideriz. Evde kaldığınız zamanda bol kitap okumanızı öneririm.

Sevgili 20 yaş altı vatandaşlarımız, tüm dünya ve ülkemiz corona virüs ile savaşıyor. Bu savaşı kazanmak için bazı basit kurallara uymamız gerekiyor. 20 yaş altına da sokağa çıkma kısıtlaması geldi. Lütfen evde kalalım. Evde hayat var. Kendimizi izole edelim. Sarılmayalım ya da birbirimize 1,5 metreden fazla yaklaşmayalım. Bu günlerin bir gün biteceğini bilelim.

Sevgili 20-65 yaş arası vatandaşlarımız, geçtiğimiz bu günlerde lütfen evde kalalım. Bize sokağa çıkma yasağı yok deyip sokağa çıkmaktan kaçınalım. Dışarıya çıkmamız gerekiyorsa maskemizi takıp çıkalım. Yanımızda mutlaka dezenfektan bulunduralım. Evde kalmak sanıldığı kadar sıkıcı değil. Hatta çok eğlenceli. Evde kalalım çünkü evde hayat var.

Lütfen evde kalalım Türkiye. Unutmayalım ki evde hayat var. Moralimizi bozmayalım, yüksek tutalım. Bu günlerin geçeceğini bilelim. Tedbirlerimizi aksatmayalım. Sokağa çıkma kısıtlamalarına uyalım. Tabii ki ihtiyaçlarımız için maske ve dezenfektan ile dışarı çıkabiliriz. Ama gerekmedikçe çıkmayalım. Bağışıklık sistemimizi güçlü tutalım. Birbirimizi arayıp soralım. Evde kaldığımız her gün şu anda hastanede olan kişilerden çok daha şanslı olduğumuzu hatırlayalım.

(Visited 53 times, 1 visits today)