Corona Virüs ve Mobil Uygulamalar

Corona Virüs’ün yayılmasını engellemek için insanlar birçok farklı uygulama yapıyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinde hem hükümetler hem de farklı firmaların yaptığı mobil uygulamalar insanlar tarafından kullanılıyor. Bu uygulamaların bir kısmı bilgi veriyor, yani insanlar Corona Virüs’ün  ilerleyişini, iyileşen, Corona Virüs’e  yakalanan ve ölen insan sayısını merak ettikleri için kullanıyor.

Bazı uygulamalar ise insanların Corona Virüs’e yakalanan insanlara ne kadar yaklaştıklarını bilmeleri ve oradan uzaklaşmaları için kullanılıyor. Eğer bir mahallede çok fazla Corona Virüs hastası varsa bu uygulamalar bunu size söylüyor ve siz de o mahalleden uzaklaşabiliyorsunuz.

Bu uygulamalar ayrıca ülkelere kimlerin Corona Virüs’e yakalanma olasılıkları olduğunu söylüyor. Bir kişi Corona Virüs’e yakalanmışsa bu uygulamalar sayesinde o kişiye yaklaşmış kişiler belli oluyor ve doktorlar bu kişileri de muayene ediyorlar.

Bu mobil uygulamalar Corona Virüs’ün yayılmasını engellemek için oldukça yararlı şeyler, bence bunlar yaygınlaştırılmalı.

(Visited 22 times, 1 visits today)