Cumhuriyet Varken ve Yokken

Eğer benim zaman makinesi kullanma imkanım olsaydı 1923 yılına giderdim. Orada Atatürk’ün cumhuriyeti ilan edişini görüp Atatürk’ün cumhuriyeti kurmadan öncesini ve cumhuriyetin kuruluşundan sonrasını karşılaştırıp bununla ilgili bir kitap yazardım. Kitabın adını da ”Cumhuriyet Varken ve Yokken” koyardım.

Mesela kitapta cumhuriyet kurulmadan önce insanların seçme ve seçilme hakkının olmadığından bahsederdim. Ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemiz Türkiye için yaptıklarını ve daha sonra neler yapacağını anlatırdım. Böylece şu an yaşayan insanların böyle güzel bir dönem hakkında bilgileri olurdu ve Atatürk’ü daha iyi tanırlardı. Ve tabi ki Kurtuluş Savaşı’na da kitabımda  bolca yer verirdim.

Bence Atatürk’le tanışmak, onunla zaman geçirmek çok güzel  olurdu. Ve Atatürk de gelecek nesillere katkıda bulunduğum için çok mutlu olurdu. İnsanlar geçmişe karşı çok meraklı olabiliyorlar. Benim bu konuya katkılarımla insanlar mutlu olabilirdi. Yazar olmak çok güzel bir meslek. Umarım yazımı sevmişsinizdir.

(Visited 1 times, 1 visits today)