Dans Eğlence Coşku !

Ankara Büyükşehir Belediyesi en iyi festival yarışması düzenliyordu. İlanı okuduğumda çok heyecanlandım çünkü bir dans festivalini gerçekleştirmek benim hayalimdi. Hemen festival planına başladım.

Dans Festivaline çocuk, genç ve yetişkin dans gruplarını davet etmeyi planladım. Ülkemizde çok çeşitli dans kültürü bulunmaktadır. Kadın, erkek, tek tek, karşılıklı ya da omuz omuza her biri bir yöreye ait oyunlarımız vardır. Zeybek, Horon, Karşılama, Halay, Kaşık, Teke ve Barak en yaygın olanlardır. Her bir yöreden bir grup festivale katıldı.

Bunların yanında dünyaca ünlü dans kültürünü de festivale katılmalarını planladım. Samba dansı için Brezilya’dan, Tango dansı için Arjantin’den, Tarantella dansı için İtalya’dan, Vals dansı için Avusturya’dan, Ejderha dansı için Çin’den, Rock and Roll dansı için ABD’den, Salsa dansı için Karayipler’den, Hula dansı için Hawaii’den ve Haka dansı için Yeni Zelanda’dan dans gruplarını davet ettim.

Böylece hem Türkiye’nin hem de Dünya’nın dans kültürleri tanıtılmış oldu. Oldukça coşkulu ve heyecanlı bir festival gerçekleşmiş oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesinin “En iyi Festival” ödülünü kazandım. Bundan dolayı kendimi çok mutlu hissettim.                            

(Visited 108 times, 1 visits today)