DARK SOULS 3

Merhaba sevgili okurlar… Oyunları inceliyordum ki gözüme birden bir şey çarptı. İşte Dark Souls 3. Bazılarımız bilmiyor olabilir ama Dark Souls insanının içindeki öfkeyi ve dehşeti zorluğuyla çıkaran bir seri ve bence intihar sebebi… Ah karanlık,  karanlık oyunun hikayesi oynanışı ve zorluğu için bence en iyi kelime. Eğer oyunun  zorluğunu kafanızda canlanmadıysa size şöyle bir örnek verebilirim; şu an internetten  alınan oyunların tümününü satıldığı Steam adlı platformun düzenlediği “Steam 2016 Ödülleri”nde “Sevgi/Nefret İlişkisi” ödülünü aldı ödülün açıklaması ise şöyle:

“Oyunlar eğlenceli olmalı!”… Ah benim naif çocuğum, naifliğin çok şirin. Oyunlar eğlenceli olmaktan öte de olabilirler. Oyunlar, mükemmeliyet isteyen mücadeleler olabilir. Bu oyunlar, sizin kendi yeteneğinizi sorgulamanıza neden olacak zorlu mücadeleler olabilir… Sizi mükemmelliğe ya da kırılma noktanıza sürükleyecek zorlu bir mücadele. Aile üyelerinizi çığlıklarınızla uyandıracaksınız. Annenizin yüzünü kızartacak sözcükler dökülecek ağzınızdan. Sakin arkadaşlarınız size “seni neden strese sokan bir şeyi oynuyorsun ki” diye soracak… Ve siz de onlara kartal misali gözlerle bakarak şöyle cevap vereceksiniz, “Çünkü buna bayılıyorum.”

steam 2016 ödülleri Dark Souls 3 ile ilgili görsel sonucu

Dark Souls serisi hep ölüm ve üzüntünün kol gezdiği bir oyun olmuştur. Dark Souls 3’te de bu özellik devam ediyor. Bu sefer Kuzey’in  krallıklarından Kül Lortları’nın topraklarının birleştiği yer olarak anılan Lothric’de ölümle karşılaşıyoruz. Ateşe gardiyanlık yapan Kül Lortları (Lords of Cinder) karanlığın çöküşüyle tahtlarını geride bırakarak bir kez daha aydınlık ve karanlık taraftaki yerlerini belli ediyorlar. Bu noktada seçilmiş kişi “Ashen One” zaman zaman Unkindled (yanmamış, kül bile olamamış lanetli bir ölümsüz) olarak biz de onları tahtlarına döndürmek, ateşe yeniden hayat vermek ve ölümsüzlük lanetinin döngüsüne bir son vermek için kamp ateşini son bir kez yakıyoruz.

dark souls 3 boss lords of cinder ile ilgili görsel sonucu

Eğer ben bir tembel hayvan kadar sakinim diyorsanız bu oyunu size tavsiye ederim. Oyun, siz oynarken elinize geçen ilk şeyi fırlatacağInız bölümlerden ilki; ilk bölümün sonunda yolunuzu kapatan  Champion Gundyr. Oyunun serisinden başka bir oyunu oynamadıysanız ilk 1 hafta boyunca  Champion Gundyr’ı daha önce oynadığınız oyunlardaki taktiklerle öldürmeye çalışacaksınız. Ancak bunu başaramayıp çıldıracaksınız çünkü bu oyunun taktiği vur kaç!  Champion Gundyr’ı öldürmek için yaptığınız son taktik ve elinizin altında son olarak bilgisayarın monitörü, klavyenizi ve farenizi kırdığınız için eski klavye ve farenizle kafanızı boşaltıp ilk bölümü sonunda geçeceksiniz. Ardından aylar boyunca diğer bölümlerle uğraşacaksınız eğer ki diğer oyunları oynamadıysanız oyunu bitirmeniz çok zor olacak!

dark souls 3 champion gundyr ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

Kaynaklar: Steam, IGN

 

(Visited 116 times, 1 visits today)