Davetsiz Misafir

Tatilde halamlara gitmiştik. İnanılmaz derecede mutlu olmuştum. Adeta içim içime sığmamıştı. Sevincimi, ancak bu şekilde ifade edebilirim. İçim kıpır kıpırdı. Keşke bu duyguyu hep aynı şekilde ve sık sık yaşayabilsem.

Doğum günümün de bu sevinçli güne denk gelmesi heyecanımı daha çok arttırmıştı. Doğum günümü ailem ile birlikte kutladık. Doğum günü pastamı kestik. Güzel dileklerde bulundum. Sevdiklerimin benim için aldıkları hediyeleri kabul ettim. Hediyeleri açarken mutluluğum ve heyecanım bir kat artmıştı. Kısacası çok mutlu olmuştum.

Bu mutluluk içinde bulunduğumuz odada bir tıkırtı duydum. Ne olabileceğini çok merak etmiştik. Halamların evlerinin bütün bölümlerini gezdik. Fakat bir şey bulamadık. Hayretler içinde kalmıştım. Sonra salonda masanın altında küçük ve çok sevimli bir kedi yavrusu gördük. Meğerse tıkırtıları çıkartan oymuş. Onu masanın altında aldık ve önce süt içirdik. Karnı doyan sevimli kedi, bizimle oynamaya başladı.

Onu çok sevmiştik. Evimize sığınan bu sevimli kediciği çok sevmiştik. Evimize sığınan davetsiz misafirimiz ile çok güzel vakit geçirdik. Evimizin en kıymetli konuğu olmuştu.

(Visited 58 times, 1 visits today)