DAVETSİZ MİSAFİR ASLI ABLA

Cuma günü ablamın arkadaşı Aslı ablanın ailesinin acil olarak memleketleri Kayseri’ ye gitmeleri gerektiğini öğrendik. Ablam babamdan Aslı ablanın yalnız kalmaktan korkacağı için kendisinin de onunla beraber kalıp kalamayacağını sordu. Babam ” bizim aklımız sizde kalana kadar siz bizde kalın ” diyerek Aslı ablayı hafta sonu misafir edebileceğimizi söyledi.

Aslı abla cuma ve cumaertesi gece bizim misafirimiz olacak, pazar günü ailesi dönene kadar kalacaktı. İlk önce hafta sonunu Ata ve Berke ile futbol oynayarak geçiremeyeceğim için çok üzüldüm. Davetsiz misafir Aslı ablanın yüzünden hafta sonu programımız değişmişti. Fakat Aslı abla o kadar iyi, güler yüzlü ve komik birisi ki onunla vakit geçirmekten çok hoşlandım.

Hep beraber alışveriş merkezinde gezdik, akşam yemeğini dışarıda yedik ve pazar günü beraber dışarıda kahvaltı yaptık. Onunla beraber hep güldük, eğlendik. Hem ödevlerimi yaparken de bana yardımcı olmaya çalıştı, hem de bitirdikten sonra kontrol etti. Sürekli gülümseyen hep mutlu birisi. Umarım hiç üzülmez. Ben onu böyle çok sevdim. Her ne kadar davetsiz misafir olsa da bu hafta sonunu Aslı ablayla beraber geçirdiğim ve onun evde yalnız kalıp korkmadığı için çok memnunum.

Tekrar bizde misafir olmasından çok memnun olurum. Hem bir daha ki sefere ona futbol oynamayı öğretmeyi düşünüyorum. Futbol oynarken çok eğleneceğimize eminim.

 

Saygılarımla,

Alp Eren GÜNGÖR

4-A 92

(Visited 295 times, 1 visits today)