Değişen Hava Koşulları ve Ruh Halimiz

Herkese merhaba! Ben Beren. Mart ayında yepyeni bir blogla karşınızdayım. Bu ay değişen hava koşullarının insanların ruh hali üzerinde etkisi olup , olamayacağı hakkındaki düşüncelerimi paylaşacağım. Hazırsanız başlayalım! 

  Herkesin de bildiği üzere ruh halimiz değişkendir. Bir takım olaylar karşısında farklı tepkiler veririz, bu tepkiler bizim o günkü ruh halimizi belirler. Örneğin güzel bir olay yaşandığında o gün mutlu oluruz, hasta isek o gün keyifsiz, mutsuz olabiliriz. Ve ruh halimiz sadece olaylara verdiğimiz tepkilerle şekil almaz, bu bir kişi, eşya yada hava durumu da olabilir bence. Mesela örnek verecek olursam, uzun zamandır görüşmediğimiz arkadaşlarımızla görüşeceğimiz, piknik yapacağımız, mutlu, heyecanlı bir günde yağmur yağdığını düşünsenize? Keyfimiz kaçar ve üzülürüz, planlarımız suya düşer. Verdiğim örnekte aslında ruh halimiz hava durumuna bağlı değişebiliyor. Peki ya birden güneş açarsa? Heyecanlanırız ve moralimiz yerine gelir. Hava durumuna bağlı olarak, ruh halimiz tekrar değişmiştir ve buda hava koşullarının da diğer şeyler (kişi, eşya ve olaylar) gibi ruh halimizi değiştirebildiğini kanıtlar. 

  Peki siz benim düşüncelerime katılıyor musunuz? Verdiğim örnekler doğru mu? Kendi düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim, Nisan ayında yepyeni bir blogla görüşmek üzere!

(Visited 16 times, 1 visits today)