Dehşet Plan

Lisemin ilk yılı bitmişti. Artık yaz tatili başlamış, herkes tatil için planlar kuruyordu. Ve lisenin 2. sınıfı için herkes çok heyecanlıydı. Heyecanlarını anlayamıyorum. Çünkü dersler daha da zorlaşıyordu, sorumluluklarımız daha da artıyordu. Ama onlar çok mutluydu. Bende heyecanlıydım. Fakat herkes gibi 2. yılım olacağı için değil, 2. yılımda yapacağım görevler ve okulu sürükleyeceğim gizemler beni heyecanlandırıyordu. Mükemmel planlarım vardı.

Günlerden pazar. Ayrıca yaz tatilinin son günü. Yarın okul açılıyor. Artık lise 2. sınıf oldum. Sonunda okula gidip arkadaşlarımı görebilirdim. Yaz tatili çok hızlı bitmişti. Yaptığım planlarımı tekrar tekrar gözden geçirdim. Bu planlar okulun en gıcık kızı ile ilgiliydi. Bunu okulun iyiliği için yapıyordum. Planlarımın hepsi Info Girl sayesinde gerçekleşti. Aslında Info Girl sadece eski bir okul efsanesinden ibaretti. Ta ki Info Girl bana ulaşana kadar.  Efsanenin gerçek olacağını düşünemezdim. Buradaki Info Girl insanların kirli sırlarını, yaşam bilgilerini bilen ve ortaya çıkaran birisiydi. Bana yardım edeceğini söyledi. Normalde yardımlaşmayı sevmeyen birisi olması gerekirdi. Kesinlikle benim hakkımda bilmek istediği bazı şeyler olabilirdi.

Pazartesi günü geldi ve artık planlarıma kaldığım yerden devam edebilirdim. Sabah erkenden uyandım. Hemen giyinip okula yetişmek üzere yola çıktım. Info Girl’ün gerçekten kim olduğunu bilmiyorum. Sabah akşam okuldaki info kulübünün odasında tek başına takılır. Sonunda okula gelebildim. Beklediğimden daha sakindi çünkü saat çok erkendi. Info Girl mesaj attı. ‘Plana başlıyoruz.’ Okulda hoşlandığım çocuğu elde edebilmek isteyen sadece 1 kişi vardı. Sonraki mesaj ise ‘Onu okuldan at.’ mesajı oldu. Okuldan atmayı planlamıyordum. Çünkü eğer benim sayemde olduğunu fark ederlerse… sonu çok kötü olabilirdi. Bu plana ait değildi. Planımızın sadece notlarını düşürmek olmalıydı. Böylece morali bozulabilirdi. Ve artık kötü davranmayı bırakabilirdi. Info Girl kuralları zorluyordu. Sınırları aşıyordu. Bana bazı fotoğraflar verdi. Okuldan atmam gereken kızın ismi Osana’ydı. Kızın dolabına bir mektup bıraktım. Eğer Info Girl için kızın fotoğrafını çekersek, bize dolabının yerini söylüyordu. Kızın fotoğrafını çekebildim.. neyse ki fark etmedi. Dolabı sağdan ikinci üstteki dolapmış. Yazdığım not, ”Osana, saat 7.45’te orta bahçede buluşalım” yazmıştım. Şimdi yapmam gereken şey ise gidip Osana’ya birinin dolabına not bıraktığını söylemekti. Öyle de yaptım. Koşarak dolabına gitti. Sesli bir şekilde ‘Belki de buluşmalıyım’ diye düşündü. Saat şu anda 7.30. Sabırlı bir şekilde saat 7.45’i beklemeye başladım. Ve en sonunda saat 7.45 oldu. Hemen Orta bahçeye koşmaya başladım. Öğrenci kurulu bana garip garip bakmaya başladı. Fakat benden şüphelenmediler. Osana orta bahçede bekliyordu. Bunu yapacağımı düşünemezdim. Orta bahçe çok kalabalıktı. Ona bir anda disiplinin arkasından iş çevirmesi ile ilgili iftira atmaya başladım. Çünkü bizim burada  disiplinin en ağır suçu budur. Bahçedeki herkes beni duydu. İlk başta inanmadılar ama sonra gerekli kanıtları gösterdiğim zaman inanmaya başladılar. Sonra telefonuma mesaj geldi. ‘Görevini başarıyla tamamladın!!’ yazıyordu. Info Girl korkunç birisiydi. Fakat bunu yaparken çok da üzülmemiştim. Öğrenci kurulu hemen Osana’yı disipline götürdüler ve Osana okuldan atıldı. Info Girl okulun arka bahçesinde ‘Girilmez’ yazılı olan odaya girmemi söyledi. Kapıyı ardına kadar açmış bulundum. Orada bir sürü şüpheli alet vardı. Adeta gizem kokusu alıyordum sanki. Sonra yeni bir mesaj aldım ‘Yeni görevine hazırlan’ Orası İnfo Girl’e ait bir odaydı. Sahte ama gerekli kanıtları da ‘Girilmez’ yazılı odaya koydum. Okulun arka bahçesinde kimse yoktu. Neden kimsenin olmadığını anlayamadım. Her neyse… Şüpheli hiçbir şey yoktu.. Osana okuldan atıldı, kanıtlar yok edildi.

Osana’nın okuldan atılmasının üzerinden 3 ay geçti. Ben ve Info Girl dışında Osana’dan nefret eden bir sürü insan varmış. Osana’nın atıldığını duyduklarında bayağı yüzleri gülüyordu. Onun arkadaşları da çok çaresiz bakıyolardı. Bu benim pek de umurumda değildi. Artık bende Info Girl’e bazı görevlerinde yardım ediyorum. Artık o efsanede bende varım…

(Visited 45 times, 1 visits today)