Dehşet Plan

Lisemin ilk yılı bitmişti. Artık yaz tatili başlamış, herkes tatil için planlar kuruyordu. Ve lisenin 2. sınıfı için herkes çok heyecanlıydı. Heyecanlarını anlayamıyorum. Çünkü dersler daha da zorlaşıyordu, sorumluluklarımız daha da artıyordu. Ama onlar çok mutluydu. Bende heyecanlıydım. Fakat herkes gibi 2. yılım olacağı için değil, 2. yılımda yapacağım işkenceler ve okulu sürükleyeceğim gizemler beni heyecanlandırıyordu. Mükemmel planlarım vardı.

Günlerden pazar. Ayrıca yaz tatilinin son günü. Yarın okul açılıyor. Artık lise 2. sınıf oldum. Sonunda okula gidip arkadaşlarımı ve hoşlandığım çocuğu görebilirdim. Yaz tatili çok hızlı bitmişti. Yaptığım planlarımı tekrar tekrar gözden geçirdim. Bu planlar hoşlandığım çocuğu elde etmek içindi. Biliyorum çok saçma bir neden fakat bunu İnfo Girl için yapmalıydım. Planlarımın hepsi Info Girl sayesinde gerçekleşti. Aslında Info Girl sadece eski bir okul efsanesinden ibaretti. Ta ki Info Girl bana ulaşana kadar.  Efsanenin gerçek olacağını düşünemezdim. Buradaki Info Girl insanların kirli sırlarını, yaşam bilgilerini bilen ve ortaya çıkaran birisiydi. Bana yardım edeceğini söyledi. Normalde yardımlaşmayı sevmeyen birisi olması gerekirdi. Kesinlikle benim hakkımda bilmek istediği bazı şeyler olabilirdi.

Pazartesi günü geldi ve artık planlarıma kaldığım yerden devam edebilirdim. Sabah erkenden uyandım. Hemen giyinip okula yetişmek üzere yola çıktım. Info Girl’ün gerçekten kim olduğunu bilmiyorum. Sabah akşam okuldaki info kulübünün odasında tek başına takılır. Sonunda okula gelebildim. Beklediğimden daha sakindi çünkü saat çok erkendi. Info Girl mesaj attı. ‘Plana başlıyoruz.’ Okulda hoşlandığım çocuğu elde edebilmek isteyen sadece 1 kişi vardı. Sonraki mesaj ise ‘Onu okuldan at.’ mesajı oldu. Okuldan atmayı planlamıyordum. Çünkü eğer benim yaptığımı fark ederlerse… sonu çok kötü olabilirdi. Bu plana ait değildi. Planımızın hepsine Notlarını düşürmek olmalıydı. Çünkü eğer notları düşerse depresyona girip onu unutabilirdi. Info Girl kuralları zorluyordu. Sınırları aşıyordu. Okuldan atmam gereken kızın ismi Osana’ydı. Info Girl bana yapmam gerekenleri anlattı. Eğer disiplin suçu atarsak kolayca atılabilirmiş. Aklıma bir fikir geldi. Kızın dolabına bir mektup bıraktım. Eğer Info Girl için kızın fotoğrafını çekersek, bize dolabının yerini söylüyordu. Kızın fotoğrafını çekebildim.. neyse ki fark etmedi. Dolabı sağdan ikinci üstteki dolapmış. Yazdığım not, ‘´Osana, saat 7.45’te orta bahçede buluşalım’ yazmıştım. Şimdi yapmam gereken şey ise gidip Osana’ya birinin dolabına not bıraktığını söylemekti. Öyle de yaptım. Koşarak dolabına gitti. Sesli bir şekilde ‘Belki de buluşmalıyım’ diye düşündü. Saat şu anda 7.30. Sabırlı bir şekilde saat 7.45’i beklemeye başladım. Ve en sonunda saat 7.45 oldu. Hemen orta bahçeye gitmeye başladım. Öğrenci kurulu bana garipçe bakmaya başladı. Fakat benden şüphelenmediler. Osana orta bahçede bekliyordu. Bunu yapacağıma inanamazdım. Orta bahçe çok kalabalıktı. Onu herkesin ortasında disiplinin arkasından iş çevirmekle suçladım. İlk başta kimse inanmadı ama Info Girl’ün bana attığı bazı sahte kanıtlardan sonra herkes inanmaya başladı. Sonra telefonuma mesaj geldi. ‘Aferin, görevi başardın’ Yazıyordu. Info Girl korkunç birisiydi. Fakat bunu yaparken çok da üzülmemiştim. Osana okuldan atılmıştı. Info Girl okulun arka bahçesinde ‘Girilmez’ yazılı bir odaya girmem gerektiğini söyledi. Oraya gittim. Kapıyı ardına kadar açmış bulundum. Orada bir sürü gizemli eşyalar vardı. Sonra yeni bir mesaj aldım ‘Sıradaki görevin burada..’ Orası İnfo Girl’e ait bir odaydı. Kanıtları benim yaptığıma dair şüpheli hiçbir şey yoktu. Gizemli bir odaydı.

Osana’nın yokluğundan 3 ay geçmişti. Okulda ben ve Info Girl dışında Osana’dan nefret eden başka insanlarda varmış. Apaçık belli oluyordu. Onlar da gereksiz mutlu oldular ama arkadaşları üzüldü. Aslında benim pek de umurumda değildi. Artık bende Info Girl’ün görev yardımcısıydım. Ve o efsanede artık bende yer alıyordum. Bu işte neredeyse ustalaşmıştım.

(Visited 17 times, 1 visits today)