Deplasman Dezavantaj, Kendi Sahamız Avantaj

Her 4 yılda bir kez her zaman ki gibi UEFA dünya çapında futbol şampiyonluğu düzenliyor. Nerede yapılacağını belirlemek amacıyla kura çekiliyor.Peki ya Türkiye çıkarsa?

deplasman ile ilgili görsel sonucu

Bence çok iyi olur. Neden mi? Çünkü insanlar bizim ülkeyi gezdikçe ülkemizin ekonomisini iyileştiriyor. Ayrıca insanlar bizim tarihi ve doğal güzelliklerimizi keşfetsin, müzelerimizi gezsin ve de kültürel yemeklerimizi yerler. Peki ya kötü yanları da var mıdır?

Maalesef birtakım sorunlar yüzünden birçok sorun yaşıyoruz. Toplumsal sorunlar.

Bizim toplumdaki saldırgan,holigan ve hırçın insanlar gelip maç öncesi, maç sırasında veya maç sonrası protestolar yapıyorlar.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde Kocaelisporlu taraftarlar arasına sızan holiganların çıkardığı kavgada 1 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı. İzmir’de dün oynanan Altay-Kocaelispor maçına otobüslerle gitmek için Perşembe Pazarı Alanı’nda sabahın erken saatlerinde bir araya gelen gruplar arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü.

Yeni Şafaktan Alıntıdır. Orijinaliçin:https://www.yenisafak.com/gundem/holigan-vahseti-2630852 sitesine gidin.

Bunlar yüzünden maalesef UEFA şampiyonluktaki maçları bizim ülkede yapmak yerine başka ülkelerde yapacaktır. Bu yazının başında demiştim iyi olur. Tabi güvenlik önlemlerini arttırırsak bence bizim ülkede olur.

holigan protestolar karikatürleri ile ilgili görsel sonucu

(Visited 144 times, 1 visits today)