Devler Efsanesi: Yeni Nesil ve İpucu (Part 2)

Bölüm 3: Yeni Nesil Bilgeler

Kehanetten sonra aradan uzun bir zaman geçti ve eski bilgelerin yerini yenileri aldı. Skyler da onlardan biri. Liderlik bilgesinin soyundan geliyor. Uzun zamandır kehanetin gerçekleşmeye başladığını hissediyordu. Bu ‘sensum’ yani histi. Sensum yalnızca liderlik bilgelerine bahşedilen bir güçtü ve Skyler bunu kullanmayı gayet iyi biliyordu. Ayrıca yaşayan tek bilge o değildi. Barış bilgesi Page, dostluk bilgesi Cameron, sevgi bilgesi Amy, umut bilgesi Matt ve cesaret bilgesi Beck. Hepsi birbirlerini küçüklükten beri tanıyordu ve laneti biliyorlardı. Karanlık bilgesi nerede diye soracak olursanız Noctis’in bir hain olduğu sonradan keşfedildi ve başka bir boyuta sürgün edildi ama ailesine dokunmadılar. Onun da nesli devam etti ve karanlık yaşamayı sürdürdü. Jack, karanlıkların bilgesi Noctis’in soyundan gelen ve hiçbir şeyden haberi olmayan masum bir çocuk. Yine de içinde bir parça karanlık var ama o bunu bilmiyor. Onun karanlığın bilgesi olduğunu hiç kimse bilmiyor. Bilgeler bile.

Uzun zamandır eğitim alan bilgeler kimliklerini saklamak için sıradan bir okula gidiyorlar. Bu okulda Jack de var ve bilgelerle çok yakın arkadaş. Her şey güzel giderken Skyler sensumu çok sıklıkla hissetmeye başlıyor ve bilgeler bir şeylerin artık yolunda gitmediğini anlıyordu. Kehanete odaklanmanın yapacakları en iyi iş olacağına karar veren bilgeler ipucu kağıdını aramaya başladı. Ama bu, okulda Jack ile bazı kavgalara neden oldu. Jack en sonunda benden ne saklıyorsunuz diye sordu. Matt ona bu olaya karışmamasını söyledi. Jack arkasına bile bakmadan dönüp gitti içindeki karanlık ateş yavaş yavaş kıvılcımlanmaya başlamıştı. Bilgelerin ise buna ayıracak vakitleri yoktu onlar ipucu kağıdını aramaya koyuldular. Jack’in  içindeki karanlık gün geçtikçe büyüyordu. Artık gizlice bilgeleri takip etmeye başlamıştı. Jack bir gün bilgeleri eğitim aldıkları yere kadar takip etti ve eğitimlerini izledi. Artık her şeyi keşfetmişti ve bu onu daha da öfkelendirdi. İçindeki kin gittikçe büyüyen Jack bir gün Noctis’i gördü. İşte bu ‘rebus’ yani görüşmeydi. Bu da yalnızca karanlıklar bilgesine bahşedilen bir yetenekti. Noctis, Jack’e her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlattı. Jack’e bilgeleri yenebileceğini, devleri serbest bırakabileceğini ve kendisinin de yaşadığı boyuttan bunu denemeye çalıştığını anlattı. Yani Skyler’ın sensumu bu yüzden bu kadar sıklıkla oluyordu. Noctis, Jack’e onun da ipucu kağıdını aramasını söyledi.

Bölüm 4: İpucu Kağıdı

Jack Rebus sayesinde Noctis’le görüşürken bilgeler ipucu kağıdını arıyorlardı. Ama hiçbir sonuç elde edemediler. Skyler onlara daha çok araştırma yapmaları ve asla bu işin peşini bırakmamaları gerektiğini anlattı.Birden Skyler sensumu hissetti ve karanlıklar bilgesinin aktif olduğunu anladı. Ayrıca ipucu kağıdıyla ilgili de eline bir bilgi geçmişti. Skyler onlara herkesin en sevdikleri yere gitmelerini ve ipucu kağıdını orada aramalarını söyledi. Herkes en sevdiği yere doğru yola çıkmıştı. Ama hepsinin aklında sorular vardı. Karanlıklar bilgesi kimdi? İpucu kağıdı neredeydi ve daha da önemlisi üzerinde ne yazıyordu? İpucu kağıdı bulunduktan sonra ne olacaktı? Skyler’ın aklındaki soru ise Noctis’in neden kehanet için bu kadar uğraştığı ve asıl amacının ne olduğuydu.

Devam edecek…

(Visited 66 times, 1 visits today)