Dijital Teknolojinin Gelişmesi

Teknolojinin gelişmesi, birçok şeyi değiştirebilir mesela işleri robotlar yapabilir. Google’ı olan gözlükler icat edilebilir ve daha milyonlarca şey… Bunların arasında e-kütüphaneler de var. Dijital teknolojinin gelişmesi ile e-kütüphanelere bakma sayısı arttı. Bence gelecekte kütüphaneler kalmayacak. Çünkü istediğiniz zaman e-kütüphanelere bakabiliyoruz. İster uymadan önce ister saat 09:00’da ister öğlen bakabiliriz ama normal kütüphanelere istediğimiz zaman gidemiyoruz. Ayrıca olduğunuz yere çok uzak bir kütüphane var, gitmeniz en az 1-2 saat sürüyor ve oraya gidene kadar benzininiz azalıyor, yolda kalmamak için doldurmak zorunda kalıp boşu boşuna para harcanıyor.

Gerçek kitaplar eskiyor, tozlanıyor, paslanıyor ama e- kütüphanedeki kitaplarda böyle sıkıntılar yok. Kütüphanelerde çıkan yangılarda da kitaplar yanıyor. Kitapları aldığınızda bazı kütüphaneler teslim edilmesini istiyor. Ama dijital kitaplarda böyle olmuyor. Ayrıca kütüphanede istediğiniz kitapları bulamayabilirsiniz.

Bu zamanda da kütüphanelere gitmek tehlikeli. Kütüphanelerde elden ele dolaşan kitaplardansa e-kütüphaneyi tercih ederim. Ayrıca o kadar ağır kitapları taşımaya ne gerek var? Okulda öğretmenin isteği kitabı, istediğimiz zaman, her yerde okuruz. O kadar para harcamaktansa e-kütüphaneden bakarım. Bence bu yüzden normal kütüphaneler kalmayacak ve hayatımızda birçok şey değişecek.

(Visited 15 times, 1 visits today)