Dijitalleşen Hobiler

Ülkecek ve dünya olarak tartışmasız zor günler geçiriyoruz. Koşullar gereği önceden fiziksel olarak yaptığımız aktivitelerde dijitalleşiyor. Bunun içinde evden çalışma , online derler vb. şeyler bulunuyor. Bu aslında dijital ortamda bir girişimcilik yapmak isteyenler için eşsiz bir fırsat. İnsanlar artık evde sıkılıp kendilerini eğlendirebilecek şeyler arıyorlar bunların içinde hobilerde yer ediniyor. İnsanların büyük bir kısmı , büyük bir oranda hobilerinden mahrum kaldı hatta bazıları ilişkisini tamamen kopardı , evet bu onlar için bir eksi ama biz bunu artıya çevirebiliriz.
Benim planladığım uygulamanın belli bölümleri var . İlk olarak planlayıcı / takvim bölümü , bu bölümde insanlar tıpkı bir takvim olarak kullanabilecekleri gibi , uygulamanın bazı özellikleri bu bölümle uyumlu . Uyumlu olan özellikler şöyle çalışıyor : 10 ve daha fazla türde aktiviteler var bu aktivitelerilerin takvime atamasını yaptıktan sonra vakti gelince başlatıyoruz ve aktivitenin sonlandığı zaman diliminde bizden bazı bilgiler isteyecek aktivitenin türüne bağlı olarak bunları girip hem verimliliğini teyit etme olanağına sahip olacaksınız üstüne üstlük belli bir süre sonra hepsinin genel oranına sahip olacaksınız. Bir diğer özelliğimiz aktiviteleri yapınca puan kazanmaktasınız ve eğer online bir hesap açarsanız bu puanları diğer hesap açmış kişiler ile paylaşmanızda mümkün . İnsanlar belki belli bir zaman içerisinde bu uygulamadan soğuyacaktı fakat arkadaşlarla rekabet ve puan toplama yarışı uygulamayı bir hayli cazip hale getiriyor ve o toplanan puanların sonunda hobim market adı verilen sanal marketten yeteri kadar puana sahipseniz ürün satın alabileceksiniz. Uygulama genelinde her haftanın birincisine farklı hediyelerde veriliyor.

Evde Yapılabilecek Hobiler ve Hobi Önerileri 2019 - EvimveblogAyrıca uygulamamızda sohbet kısmı bulunuyor. Buradan insanlar ile sohbet etme olanağına sahipsiniz ve insanlarla ile tamamladığınız  aktiviteleri paylaşabilirsiniz. Uygulamamız akıllı cihazlar ile tam uyumlu olarak çalışıyor. Uyumlu olmak şartıyla bir uygulamada çalışıyorsanız sağ üst kısımda hM yazısını göreceksiniz ‘ HOBİMATİK’ ve o imlece tıkladığınızda bir sayfa açılacak sayfada hobinin türü olacak oradan seçim yapıp zamanı başlatabilir ve ayrıca puan kazanımı sağlayabilirsiniz . Yaptığınız hobide ayrıca videolar kısmı olacak her hafta o videolar kısmında bir kişinin videosu yayınlanacak ve takipçi kazanacak ve yükselebilir.
Benim tasarladığım uygulama bu şekildeydi . Tabi ki daha fazla şey eklenebilir . Farklı versiyonları da keza öyle . Bence bu tarz uygulamalar artmalı hem eğlenceli hem de yaralı olduğunu düşünüyorum  ne de olsa hepimiz evdeyiz ve boş vaktimiz illa ki oluyordur , bu boş vakti en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

(Visited 104 times, 1 visits today)