Dikkat Girilmez!!

Bugün Defne’nin doğum günü ve Defne arkadaşları ile birlikte “kaçış odasına” gitmeyi çok istiyor. Fakat hiç gitmediğinden dolayı hem heyecanlı, hem de biraz endişeli olmasına rağmen; kaçış odasına gideceklerini arkadaşlarına önceden söylediği için gitmek zorunda hissediyor. Ancak çok sabırsız olduğundan dolayı herkes onun sıkılacağını söyleyip duruyorlarmış. Defne ise bunu hiç umursamamış.

Girme sıra onlara gelince herkes çok ama çok heyecanlanmış. Oradaki abla bu odaya yani “Girilmez!!” yazan odaya girmeyin demiş. Herkes tamam demiş. Beş dakika sonra Defne herkesin düşündüğü gibi sıkılmış ve bir kenara çekilip oturmuş. Bir arkadaşı Defne’nin yanına gitmiş ve sormuş: herkes şifreyi ararken niye gelip buraya oturdun? Defne, çünkü ben size iki saattir söylemeye çalışıyorum ama beni dinleyen kim? Sen şifreyi mi biliyorsun, diye sormuş arkadaşı. Defne, evet demiş. Aslında çok kolay, orada bir kelime vermişler ya o kelimedeki harflerin alfabedeki sıralarına göre şifre. O zaman deneyelim demiş arkadaşı ve Defne haklı çıkmış. Defne yine sıkılmış ve “Girilmez!!” yazan kapıyı ardına kadar açmış ve ne görsün buradan çıkmaları için gereken bütün kopyalar oradaymış ama Defne eğlenceyi bozmamak için hiç bir şey olmamış gibi davranmış.

Sonra kaçmayı başarınca Defne’ye pasta üfletip hediyelerini vermişler. Defne en iyi arkadaşına o kapının arkasında ne olduğunu söyleyince, arkadaşı çok üzülmüş ve sen o şifreyi oradan bulup çok kolay diyerek bana söyledin değil mi demiş. Defne çok mahcup olmuş ve ona gerçekleri anlatmış ve arkadaşı ona inanmış.

(Visited 24 times, 1 visits today)