Dilediğini giymek

Bazı okullar öğrencilerin okulda istedikleri kıyafetleri giymesine izin veriyor ama bazı okullar üniforma giyilmesini zorunlu tutuyor.

Bence serbest kıyafet giymek rahat bir durum olurdu ama bazen bu okullardaki öğrenciler çok açık veya uygunsuz kıyafetler giyebiliyorlar. İstediğin kıyafeti giymek bazen güzel olsa da kötü bir durum oluşturabiliyor. Okul üniforması giymek ise o okula gelen insanların o okula ait olduğunu anlamamıza yardımcı oluyor. Bu yönü bence çok güzel ama okul üniforman kirlendiğinde biraz sorun çıkıyor. Çünkü o kıyafeti yıkaması, kurutması ve ütülemesi bazen bir sonraki güne kıyafeti hazır etmede sıkıntı yaratabiliyor.

Ayrıca okul üniformaları daha ciddiyet taşıyor.  Bence tam da bu yüzden çoğu okul kendi okulunun üniformasını seçip öğrencilerine sunuyor. Çoğu veliler okul üniformasını tercih ediyor. Bence bu tercih çok güzel ve mantıklı bir tercih çünkü her gün çocuğuna farklı elbise seçimi yapmak zor olur. Ben kendi okulumda okulun üniformasını kullanıyorum. Bence bu çok güzel çünkü benim okul üniformam çok güzel.

(Visited 312 times, 1 visits today)