Dinozorlar Gerçekten Var Oldu mu?

DİNOZORLARIN   HAYATI

Bugün size dinozorları tanıtacağım. Dinozorlar çok eski çağlarda yaşamışlardır.  Bazı dinozorlar et obur bazıları ot oburdurlar. Dinozorların türü çoktur bazıları uçar, bazıları uçamaz bazıları da yüzer. Bazı dinozorlar fare, kedi ve köpek boyutundayken kimileri ise bir bina kadar büyüktür.

Dinozorların  Çeşitleri

Apatosaurus, brachiosaur ,carnotaurus, ceratosaurus, triceratops, ankylosaurus, styracosaurus, deinonychus, oviraptor, spinosaurus, tyrannosaurus ve compsognathusur. Benim burada en sevdiğim dinozor carnotaurus’tur.

hqdefault

Savunması:

Bilindiği kadar et obur T-Rex ve Alasourus aynı gruptandır. Carnotorus büyük sivri kulakları vardır. Sivri dişleri, uzun kuyruklar, tırnakları çok sivridir. Uzun ve kaslı bacakları vardır. Kısa bir boyuna sahiptir. Carnotorus’ un ayakları sayesinde çok hızlı koşar. 9.0 metre uzunluğunda, 3.5 metre boyunda ve avlarını pusuda bekler.Benim ikinci en sevdiğim dinozor Ceratosaurustur .145 – 156 milyon yıl önce yaşamış bu dinozor. Kalın ama kısa bir kuyruğu vardır. Dişleri küçük, tırnakları uzun, tepesinde küçük bir boynuzu vardır. Carnotorus 4, 6 metre boyundadır. Ortalama ağırlıkları beş yüz otuz bir tondur.Kemiklerinin üstünde yumruları vardır .Benim üçüncü en sevdiğim dinozor triceratopsstur. Triceratops’ un boynuzu çok uzundur. Minik bir kuyruğu vardır. Ot oburdur. Bacakları ve ayakları küçüktür. Trex çok tehlikelidir. Hem de çok yıl yaşarlardı ve çok yaşlı dinozorların en büyüğüdür.  Dinozorların lideridir.  Trex çok akıllı  bir dinozordur.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar 🙂

 

 

(Visited 250 times, 1 visits today)