Doğal Taşların Faydaları

Herkese merhabalar, ben Mustafa. Bu bloğumda sizlere doğal taşlardan bahsedeceğim. Çoğumuz da alışveriş merkezlerinde taş, tespih, kolye, boncuk ve daha birçok şey satan insanlara rastlamışızdır. Ben de gerçekten renkli taşlara, teşbihlere ilgim olduğundan bu konu hakkında biraz bilgilenmek ve bilgilendirmek istedim.

Benim de evimde tespih, taş bulunduruyorum. Her şeyden önce renk oldukları için gerçekten insanın içini açıyor. Bunun yanında da her taşın kendine göre özellikleri var. Ben bu özelliklere açıkçası çok takılmıyorum. Hangisinin rengini beğendiysem ya da hangisinin ismini duyduysam, adı hoş geliyorsa onu alıyorum.

Şimdi size bu taşları alırken ya da tespih alırken (doğal taştan yapılmış) hangi taşın ne özelliği olduğundan kısaca bahsederek sizi bilgilendireceğim. Ardından sizin için güzel görünen birkaç görsel koyacağım.

Öncelikle ben bunlardan 8 tanesini seçtim. Doğaüstünde birçok çeşit taş bulunduğundan hepsini yapamayacağım tabi ki. Bu 8 taşın ne gibi özellikleri olduğunu sizlere aktaracağım.

Bu taşlardan ilk olarak benim en sevdiğim taş olan safiri anlatmak istiyorum. Safir taşının 10 kuruş boyutundaki hali bile 20-30 TL arası değişmekte. Tabi ki kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Bende de ufak bir safir taşı var.

Bu taşın diğer adları da; gökyakut, kader taşı, yıldız taşı da denilmekte olan safir samimi arkadaşlıkları ve uygunlukları simgeler. Sadakatin, güvenirliliğin, kalıcı aşkın, özlemin, içten yapılmış nişanlanma ve evlenme tekliflerinin de sembolüdür.

Sırada 2. taşımız olan akik taşı var. Akik taşına ham olarak sahip değilim fakat akikten tespihim var. Bu taşı mat olarak da parlak olarak da bulabilirsiniz.

Üzerine bir sürü söz söylenmiş olan akik taşı; bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır, ağrıları gidermek için kullanılabilir, cilt hastalıklarına karşı etkilidir vs. birçok özelliği vardır.

  1. taşımız olan topaza geçelim. Açıkçası bu taş hakkında fazla bilgiye sahip değilim fakat size kısaca bu taş hakkında huzur ve sakinliği sağlayıp psikolojik acıyı azaltıyor diyebilirim. Taşımız olarak da mercanı tanıtacağım. Mercan taşı da çocuk doğurmaya ve çocukları benimsemeye yardımcı olur aynı zamanda da kötü düşünceleri zihnimizden uzaklaştırır ve genel iyiliği sağlar.
  2. taşımız olan mercanı tanıtacağım. Mercan taşı da çocuk doğurmaya ve çocukları benimsemeye yardımcı olur aynı zamanda da kötü düşünceleri zihnimizden uzaklaştırır ve genel iyiliği sağlar.    
  3. sırada ise tespihlerin vazgeçilmez malzemesi kehribar var. Bu taş sol bileğe bileklik şeklinde taşındığı zaman insandaki negatif enerjiyi alır insana pozitif enerji verir. Şimdi de size birkaç kehribar tespih göstereyim.

 

  1. sırada turkuaz taşı var. Bu taş da iyileşme, arkadaşlık, şans ve mutluluk taşıdır.
  2. sırada ise çoğunuzun duyduğunu düşündüğüm ametist taşı bulunmakta. Bende bu taşın da tespihi var. Bu taşın özelliğini de büyük ihtimalle duymuşsunuzdur. Radyasyonu tutar, gözlere iyi gelir, kanı temizler, negatif yükü emer ve diğer taşlar gibi birçok özelliği var.
  3. sırada aquamarin var. Bu taşı da CS:GO oynayanlar büyük ihtimalle aquamarin revenge (akuamarin intikam)’dan bilir.

Bu taş da deniz suyu anlamına gelmektedir. Solunum yolu hastalıklarına, sindirim sistemi sağlığına, bezeler, urların inmesine vs. birçok şeye iyi gelir.

Bu bloğumda da sizi bilgilendirebildiysem ve okumaktan zevk aldıysanız ne mutlu bana. Bloğumu okuduğunuz için teşekkürler.

KAYNAKLAR:

https://onedio.com/haber/dogal-taslar-ve-insanlar-uzerinde-etkileri-446131

http://www.ehli-beyt.org/ehlibeyt/akik-tasi-ve-faydalari.html

(Visited 446 times, 1 visits today)