Doğamız Yaşamımız

Arkadaşlar, ön söz olarak, doğamız olmasa biz yaşayamazdık diye belirteyim. Büyük ihtimalle ilk sözden doğanın ne kadar önemli olduğunu anlamışsınızdır. Eğer anlamadıysanız anlatayım arkadaşlar

Arkadaşlar öncelikle doğamızın tüm dünyayı sardığını söyleyeyim. Yani doğamızın içinde denizler, kuşlar, yeşillikler, hayvanlar, ağaçlar, bitkiler ve tabi ki insanlar var. Doğamızın önemi o kadar büyüktür ki hepimizin yaşamını sağlar. Fakat doğamız gittikçe daha çok kirleniyor çünkü çoğu insan daha doğanın ne kadar yaşamsal bir öneme sahip olduğunu fark edememiş ve bu insanlar zaman geçtikçe bunu fark edemezse yavaş yavaş doğamız yok olacak. Yani ne yapacaklar biliyor musunuz? Denizlere çöp atıp hayvanlara zarar verip ağaçları keserek öldürmeye devam edecekler. Bunlar sadece doğrudan insanların yaptıkları şeyler için değil dolaylı olarak insanların yapmış olduğu makinelerle de alakalı bir şey. Fabrikalardan çıkan duman, arabaların egzozlarından çıkan kötü gazlar oksijenimizi bitiriyor.

Ve tabi ki de oksijenimizin nereden geldiğini biliyorsunuz; ağaçlardan ve bitkilerden. Suyumuzun nereden geldiğini biliyor musunuz? Doğadan gelen kaynaklardan ve yer altından.

LÜTFEN DOĞAMIZI TEMİZ VE GÜZEL TUTALIM

(Visited 472 times, 1 visits today)