Doğanın Renkleri

0

Merhaba! Bugün size 3 renkli dünyamı gezdireceğim. Benim 3 rengim yeşil mavi ve sarı çünkü yeşil doğanın, mavi gökyüzünün, sarı ise güneşin rengi. Şimdi size dünyamın renklerini detaylıca anlatayım.

İlk yeşil,yeşil renk rahatlamamızı sağlar ve gözümüze iyi gelir. Eğer her yer yeşil olsaydı çok güzel olmazmıydı. Şu an dünyamızda hepimizin duyduğu küresel ısınma var ve küresel ısınma günümüzde koronadan bile büyük bir sıkıntı. Eğer her yer yeşil olsaydı büyük ihtimalle küresel ısınma olmazdı. Yani yüzyıllar sonra insanlar yine kirletene kadar… Ama o baya ayrı bir konu.

O yüzden ikinci rengimize geçelim; mavi. Mavi gökyüzünün rengi yani küresel ısınmayı yapan hiçibir gaz olmayan ama maviyi seçmemin nedeni küresel ısınma değil. Gökyüzüne, bir alete binmediğimiz sürece ulaşması imkansızdır ama ben buna inanmıyorum. Ben hayallerimizin gökyüzüne kadar uzandığı, uzanmıyorsa da uzanması gerektiğini düşünüyorum. Mavi böylece dünyamda yaşayan her insan hayal kurar böylece zengin bir dünya olur. Üç renk olsa da dünyayı renklendiren şey hayaller olur.

Sonuncu olarak sarı… Güneş’ in rengi ve ayrıca parlaklığın. Her rengimde küresel ısınmaya deyindim. Sarı yalnız hissetmesin. Küresel ısınma Güneş’ in Dünya’ yı daha fazla ısıtmasıdır. O yüzden dünyaya çok fazla sarı ışık gelmesi de iyi bir şey değildir.

Bu renklerin hepsi birbirine karıştığında çok güzel bir dünya oluşur. Doğanın renklerinden oluşan kıyafetler, mavi ve sarı çiçekler. Düşünsenize mavi uçaklar ne güzel  kamuflaj. Bu renkleri seçmemin nedeni en sevdiğim renkler olabilir.

En sevdiğim renk yeşil sonra sarı sonra mavi. Size anlatığım şeyler doğru ama onlar küçük etkenler.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About Author