Doğru Film

Çoğu insan filmleri veya dizileri vakit geçirmek için yada sırf merak ettikleri için izlerler. Ama bazı insanlarda bilgi edinmek ya da belki de sadece hayal kurmak için izlerler. Herkesin bir kitap müzik spor hobi gibi zevkleri olduğu gibi filim zevkleri de vardır yani en azından olması gerekiyor bence.

Doğru filmi bulmak o kadar da kolay olmuyor bence günümüzde. Şu an günümüzde pek çok yerli yabancı güzel filmlerin yanında gerçekten izlenemeyecek yada izlenmemesi gereken filmlerde bulunuyor. Tabi ki herkesin zevki kendine ama yine de ben bu konularda çoğu kişinin bana hak vereceğine inanıyorum daha doğrusu hak  vereceklerine inanmak istiyorum. Güzel filim derken bir örnek vermem gerekirse eyer 2020 yılında Güney Kore yapımı Parasite, 92. Oscar ödülüne laik göründü, ilk kez İngilizce olmayan bir film olarak En İyi Film seçilmesiyle Oscar tarihine geçti. Bu filimi izleyen herkes hayran oluyor ve bence bu son zamanlarda en iyi filme verilebilecek en güzel örnekti.

Doğru filim dedik ama bence doğru film olması için illaki yüksek yerlerde ödül alması gerekmiyor bence. İnsanlara hitap ettiği onların yaş gruplarına uyum sağladığı ve beğenildiği taktirde bence dünyanın en güzel filmleri kişiden kişiye değişebilir.

Ocak ayı

(Visited 35 times, 1 visits today)