Doğum Günüm

Doğum günüme çok az kalmıştı, hediyelerimi ve pastamı çok merak ediyordum. Babam ve annemin de bana ne  aldıklarını çok merak ediyordum, ama söylemiyorlardı çünkü sürpriz olacaktı. Akşam heyecandan uyuyamamıştım sanki karnımda kelebekler uçuyordu.

Sabah erkenden uyandım salona gittiğimde her yerde balonlar ve süsler vardı heyecanım daha da arttı bir kaç saat geçince kapı çaldı, babam gelmişti. Babamın elinde pasta kutusu vardı ama pastayı bana göstermediler. Annem son hazırlıkları yapıyordu ben ise heyecandan etrafta koşuyordum. Bir kaç dakika sonra annem hazırlıklarını bitirdi ve tam o sırada kapı çaldı ben babam sandım ama misafirler gelmişti. Kalbim çok hızlı  atmaya başlamıştı. Misafirlerin ellerinde hediyeler vardı ve hepsini çok merak ediyordum. Pasta kesilene kadar arkadaşlarımla oyun oynadık çok eğlendik. Sıra pasta kesmeye gelmişti heyecanım azalmıştı ama pasta gelince gene heyecanlandım. Çok sabırsızlanıyordum, pastamın üzerinde renkli şekerler ve bir çok süsler vardı, harika görünüyordu. Gözlerim mutluluktan ışıl ışıl parlıyordu. İçimden bir dilek tutup mumları söndürdüm. Söndürdükten sonra annem pastayı kesmek için mutfağa gitti ben pastanın tadını çok merak ediyordum ve üzerindeki şekerlemelerden biran önce yemek istiyordum. Annem pastayı kesip herkese dağıttı, tadını çok beğenmiştim. Doğum günüm çok güzel geçiyordu.

Herkes pastalarını bitirince en sevdiğim kısma gelmiştik tabi ki herkesin hediyelerini açtım. Hepsi birbirinden güzeldi. Sıra annem ve babamın hediyelerine gelmişti. Kocaman mor renkli bir kutu en sevdiğim renkti içindeki hediyeyi çok merak ediyordum çünkü kutu bile çok güzeldi. Heyecanla açtım içinde bir çok hediye vardı ve hepsi mor renkteydi. Mor bir kazak, mor tokalar, mor etek, mor ayakkabılar, mor çoraplar her şey rüya gibiydi. Kutunun en altında ise çok istediğim patenler vardı ve onlar da mor renkteydi gözlerime inanamadım. O patenlerle kim bilir nasıl hızlı kayacaktım. Çok mutluydum, çok sevinmiştim. En güzel doğum günümdü, çok eğlenmiştim.

(Visited 17 times, 1 visits today)