Doğum Günümde En Çok İstediğim

İnsanların en mutlu oldukları günlerden biri doğum günleridir. Ben de her sene doğum günümü iple çekerim. Doğum günüm yaklaştığında zaman çok yavaş geçer. Ama doğum günümün olduğu gün zaman çok hızlı geçer. Doğum günümde büyüklü küçüklü hediyeler gelir. Hemen açmak isterim ama annem izin vermez. Pasta kesildikten sonra açmamı ister. Ömrümün sonuna kadar bana doğum günümde hediye edilmesini istediğim beş hediyeyi sizlerle paylaşmak istedim.

Birinci istediğim şey lego setleri. Legolarda farklı setler var yap yap bitmez. Hatta kendime lego odası bile yapabilirim. Her yıl farklı bir lego seti güzel bir hediye olur.

İkinci istediğim şey ise kitap. Her yıl farklı kitap fena olmazdı. Lego odası gibi kitap odası da yapabilirim. Her sene yaşıma uygun, okudukça bana doğum günümü hatırlatan bir kitap isterdim.

Üçüncü istediğim şey ise tuttuğum takımın yıldız futbolcusunun imzalı forması. Böyle bir hediyeye asla hayır demem. Kaçıncı yaşımın doğum günü olursa olsun bu beni çok mutlu eder.

Dördüncü istediğim şey ise telefon. Her yıl farklı model telefon almak isterim, öyle değişik telefonlar var ki bazen ben bile hayret içerisinde kalıyorum.

Beşinci istediğimi şey ise, adıma dikilen bir ağaç. Düşünsenize her yıl sizin adınıza bir ağaç dikiliyor, çok mutlu olmaz mısınız? Yıllar geçtikte küçük bir orman bile olabilir.

 

(Visited 165 times, 1 visits today)