Doğum Günümü Nasıl Unuturum?

Bora adında 10 yaşında bir çocuk varmış.4.sınıfa gidiyormuş ve puzzle yapmayı çok severmiş. Bora hiçbir zaman doğum gününü unutmazmış. Bunu annesi ve babası biliyormuş.2021 yılında niyeyse doğum gününü unutmuş. Annesi merak edip sormuş, “Hiç doğum günün için heveslenmedin ki? diye sormuş. Bora doğum günüm ne zaman ki diyerek üzgün üzgün bakmış annesine! Annesi şaşırmış, içinden Bora nasıl unutur doğum gününü.” demiş.

Üç gün sonra doğum günüymüş. Bora’nın doğum günü gelmiş. Bora hala farkında değilmiş. Annesi ve babası, Bora aşağıda oynarken evi süsleyip aile yakınlarını çağırmışlar. Ona pasta ve hediyeler almışlar. Bora eve geldiğinde gözlerine inanamamış.

Bora’nın doğum gününü herkes sevinçle iyi ki doğdun Bora, diyerek doğum gününü kutlamışlar. Bora çok mutlu olmuş. Bir sürü hediye varmış. İlk olarak en büyüğünü açmış. Aça aça bütün hediyeleri açıp bitirmiş. Bir sürü tişört ve kutu oyunu çıkmış.  Kenarda bir hediye kutusu görmüş. Hediye kutusunu açınca gözlerine inanamamış. Bu bir puzzlemiş. Annesi ve babası almışlardı. Bora çok mutlu olmuş. Bundan sonra hangi yıl olursa olsun doğum gününü asla unutmayacağına kendi kendine söz vermiş.

 

 

 

(Visited 100 times, 1 visits today)