Two friends having fun. Guys with coffee communicating. Vector illustration

Dönüm Noktası

Onunla tanışmamın hayatımı değiştireceğini  biliyordum çünkü hayatımın değişim noktası olduğunu düşünüyordum. Bu yüzden onunla bir çay içmek istediğimi söyledim ve oda kabul etti bu beni çok mutlu etmişti ve onunla konuşmak için can atarken bir telefon geldi arayan kişi çalıştığım yerin müdür yardımcısıydı meğer ben iş yerine gitmeyi unutmuşum bu yüzden beni arayan müdür yardımcı eğer bugün işe gelmezsem kovulabileceğimi söyledi ben o insanı arayıp dedim ki. Çok özür diliyorum patronum aradı ve iş yerine gelmezsem kovulabileceğimi söyledi benim oraya gitmem gerektiğini söyledim ve beni anlayışla karşıladığı için ona bir özürü bir borç bilerek ona bir akşam yemeği sözü verdim. Oda  kabul etti iş yerine giderken akşam yemeğini nereye götürsem diye düşünürken bir restorant ın önüneden geçtim ve içeri girip 2 kişilik yer ayırtırdım ve akşam yiyeceğimiz yemekleri söylemdim akşam beraber söyleriz diye dedim.

 

 

İş yerine gittiğimde patronum bana dedi ki eğer dedi bir daha geç gelmesem iş yerine seni  müdür yapıcam dedi resmen terfi oluyorum. Bende tabi ki patron diyerek ofisime geçtim bir insanla akşam yemeği yiyeceğim ve bunu 30 dakika  öncesine kadar normal bir çalışan olarak yiyecektim ve şuan patron olarak yiyeceğim dedim ve çok mutlu oldum. Hemen akşam yemek yiyeceğim arkadaşımı aradım ve dedim ki akşam yemeğinde sana bir sürpriz im var dedim oda benim kadar çok sevindi benim sevincime ortak oldu. Akşama kadar çok çalıştım patron terfi alacağını duydu işi savsaklıyor denilmesin diye gerçekten çok çalıştım hem de kendimi baya zorladım akşam yemeği için heyecandan kalbim (güm ,   güm) çarpıyordu. Bende hemen akşam yemek yiyeceğimiz  aradım ve dedim ki bana ayırdığım  masayı değil de başka masayı ayırır mısınız dedim onlarda anlayışla karşılayarak tabi ki efendim diyerek restoran ın en güzel yerini ayırdılar benim için teşekkür edip telefonu kapattım. Akşam için her şey hazırdı sadece bir tane takım elbise eksikti onu da gelirken hemen ilk gördüğüm en güzel mağazaya girip aldım artık her şey akşam için hazırdı.

 

 

Şirketin bizler için tahsis ettiği araba ile arkadaşımı evinden alıp restoran a yemeğe götürdüm ve beraber ne yiyeceğimize karar verirken aklıma bir soru takıldı acaba bu arkadaşımla tanışmanın bütün hayatımı değiştireceğini kim düşünebilirdi ki sonra dedim neyse boş ver anın keyfini çıkar güzel bir akşam yemeğini yedikten sonra arabayı onun evinin birkaç sokak üstüne bıraktım ve biraz yürümek ister misin diye sordum? oda kabul etti ve arabayı birkaç sokak yukarı bıraktım arkadaşımla birlikte onun evine doğru yürürken aklımıza bir şey takıldı tam ben sormak  için arkadaşıma seslenince oda bana seslendi buyur ilk sen söyle dedim oda dedi ki bana dedi sen işle meşgulsün dedi. Bende hemen dedim bir firmanın siber güvenlik uzmanıydım ama şimdi o firmanın hem siber güvenlik uzmanı hem de müdürüyüm  dedim. Oda bana bakarak şaşırdı ve sonra bana bir soru daha yönelti ve dedi ki hani seni sabah arayan bir müdür yardımcısı vardı dedi sen müdürsen nasıl seni işe geç kaldın diye arayabilir bende dedim eğer dedim o müdür yardımcısı beni arayıp acele gel demeseydi belki de patron değildim. Çünkü iş yerine gittiğimde patron bana dedi ki eğer dedi iş yerine bir daha geç kalırsan dedi terfi alamazsın dedi bende bir daha geç gelmiceğime söz verdim ve bana anında terfi yi verdi ve artık parton um. Bu yüzden bu gecenin anlamı benim için çok yüksek dedi, ve gece yi orada noktaladık.

 

İki Arkadaş Eğlenmek Stok Vektör Sanatı & Arkadaşlık'nin Daha Fazla Görseli - iStock

 

 

(Visited 24 times, 1 visits today)