Dost

14 senede hayatıma bir sürü kişiye yer verdim. Çoğu kalbimi çok kırdı ve bunlara en yakınlarım bile dahil. Ama bense bunlara hala çok ama çok değer veriyorum. Bence bir dost hem neşe kaynağın hem de kötü günlerinde hep yanında olan nolursa olsun seni hiç bırakmayan gerçek bir dostur. Ama bazı dostlar var ki sen ona ne kadar değer verseniz de onlar bunun farkına bile varamıyorlar. Bazen de biz farkına varamıyoruz. Bence dostlar ne olursa olsun her zaman birbirine dürüst olmalı yalan söylememeli. Onun iyiliği için kötü bile olsa her zaman dürüst olun mesela dostunuz o an kötü bir şey yaprsa çekinmeyin veya şimdi küser diye düşünmeyin. Dostunuz için her zaman en iyisini yapın elinizden ne gelirse gelsin bence her zaman en iyisini yapın.

Ben en artık en yakın dostlarımı kardeşim yerine koyuyorum. Dostunuza bence her sabah sımsıkı bie günaydın deyin. Dostum güldüğü zaman ben de hemen gülüyorum ve bu benim günümü tamamlıyor.
Güne onunla başladığım mutluyum ama o mutsuzsa doğal olarak ben de mutsuz oluyorum. Onu sevindirmek için elimden geleni yapıyorum çünkü ona o kadar değer veriyorum ki bunu anlatamam. O yüzden bu benim size tavsiyem, dostunuzun elini hiç bırakmayın ne olursa olsun!

(Visited 110 times, 1 visits today)