DOSTLARLA UNUTULMAZ PARTİ İÇİN BİR FİKİR

Dost ne demek? Önce bunu anlayalım. Dost; sıkıntı paylaşan, sen üzüldüğünde senin için üzülen ve sen sevindiğinde senin için sevinen kişi demektir. Dost demek; arkadaş demek, kardeş, abla, abi demektir. Eğer böyle dostun varsa çok şanslısın. Böyle dostların için unutulmaz bir parti yapmak kesinlikle en doğru karardır.
1. Parti Yayacağın Yeri Ayarlamalısın:
Unutma, ilk olarak partini nerede gerçekleştireceğine karar vermelisin. Ben olsam ormanda yapardım. Ormana zarar vermeyecek şekilde ışıklandırır ve süslerdim.

2. Davetiye Hazırlamalısın:
Her şeyini bildiğin, tanıdığın dostuna özel davetiye hazırlamalısın. Onun için hissettiğin duyguları onunla çekildiğin bir fotoğrafın varsa arkasına yazarak gönderebilirsin. Tabii ki partinin adresini yazmayı unutma!

3. Yapacağınız Parti Yerinde Neler Olacağını Ayarlamalısın:

a. Yiyecekler: Ormanda yapacağım partide kendin pişir kendin ye olabilir. Tabii ki ormanda bir yangın çıkmamasına çok dikkat ederek.
b. İçecekler: Soğuk ve sıcak içecekler hazırlarım.
c. Partide oynanacak oyunlar: Partide saklambaç, yakan top, kör ebe vb. oyunlar oynanabilir. Akşam ise gitar çalmasını bilen var gitar ve birlikte söylenen şarkılar vazgeçilmezdir. Bunu gündüz partisinde de yapabilirsiniz.
ç. Partiyi ölümsüzleştirme: Bunun için fotoğraf makinası şart. Bol bol fotoğraf çekilin.
d. Pasta: Şart değil ama parti denince akla pasta da gelir.

4. Hediyeler:
Partiye katılan dostlara teşekkür etme adına minik hediyeler verilebilir.Benim ormanda yapacağım partide konsept tabiat olduğu için ve ormanlarımız giderek çok azaldığı için buna minik de olsa bir çözüm olarak arkadaşlarıma TEMA vakfından birfidan alırdım.
Evet partimin sonuna geldik. Vedalaşıp arkadaşlarımızı uğurladıktan sonra en önemli başka bir konu etraftaki çöplerin temizlenmesi ve çevrenin toparlanması.
Kısacası dostlarımızın çok mutlu olmasını, partinin eşsiz ve güzel olmasını istiyorsanız plan yapmalısınız. İnce düşünülerek yapılan plan ile sonunda her şey çok mükemmel olacaktır.
İYİ EĞLENCELER!

(Visited 135 times, 1 visits today)