Dostuluğun En İyi Örneği

Güne her zamanki gibi uyanmıştım. Sahibimin o sıcak karşılaması beni evimde hissettirmişti. Çok güzel bir yerde yaşıyordum. Sahibimin her zamanki sıcaklığı ve ailemizin kalabalık oluşu beni çok sevindiriyordu. Sahibimin iki tane çocuğu vardı ve onlarla arkadaş gibiydim. Biraz tembel bir köpek olduğum için genellikle uyanmakta zorluk çekerdim bu yüzden sahibimin çocukları beni büyük bir sevgiyle uyandırırdı.

“Buffy” sahibim adımı söylediğinde biraz irkildim ve uykuma devam etmeye çalıştım fakat sahibim ve çocukları beni rahat bırakmamışlardı. İlk başta sahibimin durmaksızın bağırışları ardından çocuklarının çığlıkları ve beni gıdıklamaları. Artık uyanmak zorundaydım yoksa sahibim ve çocukları beni rahat bırakmayacaklardı . Yavaşça yatağımdan kalktım ve yemeğimi yemek için sahibimin yanına gittim , o sırada o da benim kahvaltımı ve suyumu koyuyordu. O kadar çok acıkmıştım ki nasıl olduğunu anlamadan yemeğim bitmişti.

Günün en güzel saatine gelmiştim karnım toktu ve huzurluydum. Muhtemelen bu güzel huzurum ve rahatlığım birazdan sahibimin bana seslenişiyle bozulacaktı. Çünkü bir köpek olarak yürüyüş yapmalıydım bu bacaklarım ve sağlığım için çok önemliydi. Aslında oksijeni ve temiz havayı ne kadar sevsem de son zamanlarda pek tadım yoktu . Son zamanlarda sahibim bana pek ilgi göstermiyordu nedenini pek bilmesem de işinle ilgili olduğunu düşünüyordum. Çünkü bazı geceler sahibimin tartışma sesiyle uyanıyordum sessizce yaklaşıp baktığımda genelde telefonda olup birileriyle tartışıyordu.

“Buffyhadi kızım gel” Artık gitme vaktim gelmişti. Evet , artık dışarı çıkma vaktim gelmişti. Hızlıca sahibimin yanına indim ve tasmamı takmasını bekledim. Tasmamı takıp beni kollarının arasına sıkıca sardı bende onu yalamaya başladım. Her zamanki gittiğimiz parka yol aldık , o sırada birkaç köpekle daha karşılaşmıştım ve bu beni çok sevindirmişti.

Tatlı bir yürüyüş sonrasında parka gelmiştim ve orada önceden tanıştığım arkadaşlarım beni yanına çağırıyorlardı . Sahibimin tasmamı çıkarmasını bekledim ve anında parka koştum. Arkadaşlarımla konuşmaya başladığımda aslında sahibimin ve yaşadığım evin çok sıcak ve rahat olduğunu fark ettim. Çünkü çoğu arkadaşımın sahipleri onlara yemeklerini koymayı unutuyorlarmış ya da bazen günlerce onları sevmiyorlarmış. Bu durum çok zorlu ve sıkıntılıydı çünkü ne kadar hissettirmesek de bizim için sevgi çok önemliydi.

En sonunda gitme vaktim gelmişti hızlıca sahibimin yanına koştum ve onu hızlıca yalamaya başladım. Bugün onun ne kadar değerli ve iyi bir arkadaş olduğunu anladım. Artık eve geldiğimde rahat bir şekilde uyuyabilirdim. Çünkü hayatımdan çok memnundum ve mükemmel bir sahibim vardı.

(Visited 14 times, 1 visits today)