Dronelar

Herkes tarafından bilinen insansız hava aracı olan dronelar 1916 yılında icat edildi. A.M Low tarafından icat edildi. Dronelar  2.dünya savaşında da kullanılmıştır.

Ülkemizde drone teknolojisi trafikte aktif bir şekilde kullanılmaya başlandı ve trafik kurallarını ihlal eden sürücüleri tespit etmede kullanılıyor. Bu olayın bir sürü avantajı oluyor 24 saat kesintisiz izlenebiliyor ve her şey ile ilgili yeterli bilgiler toplanıyor. Bence başka alanlarda da kullanılmalı .

Bildiğiniz gibi tarımda da kullanılıyor dronelar ve baya bir avantaj sağlıyor. Bence inşaatta da kullanabilir hem küçük hem de kamerası var. Gazetecilik, maçlarda, haber yapmak için de kullanılabilir. Belki  de daha da geliştirilip tüm işlerimizi ona teslim edebiliriz. Bence bazı teknolojik gelişmeler her şeyi basitleştirip insanlara iş  bırakmamaktır ve çoğunun zararlı bir etkisi olabilir ama droneların kötü bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Tek sıkıntıları kontrolleri zor olduğu için suya düşme olasılıkları ağaçta kalma gibi kayıplar  olabiliyor.

Droneların bence bir sürü iyi avantajları vardır size bunları anlatmaya çalıştım.Ama pervaneli olduklarından dikkat edilmelidir.Görüşmek üzere.

(Visited 95 times, 1 visits today)