DÜN GECE

Bir çarşamba ve doğum günümdü. Arkadaşlarımla dışarıda eğleniyorduk. Zaman geçtikçe sıkılmaya başladık. Evimin yakınına yeni bir alışveriş merkezi açılmıştı. Oraya gitmeyi önerdim ve herkes olur dedi. Bir dolmuş durağına gittik ve bekledik. Çarşamba akşamı için biraz fazla kalabalık bir duraktı. Birden bire neredeyse herkes dolmuştan indi ve çıktı. O sırada bir adam kulağıma “Yarın okul çıkışı benimle ********** Caddesinde buluş.” dedi ve gözden kayboldu. Olayı arkadaşlarıma anlattım ama bana inanmadılar. Alışveriş merkezine gittiğimizde çok eğlendik ama obur taraftan adamın ne dediği aklimi kurcalıyordu. Yorulduktan ve geç olduktan sonra ayrıldık ve evlerimize gittik.

 

Sabah uyandığımda okul üniformamı giyindim ve ceplerimi düzeltmek için elimi uzattığımda bir kağıt parçası hissettim. Kağıdı çıkardım ve üstünde “Seni izliyoruz.” yazıyordu. Bir an korktum ama kahvaltımı yapıp okula gittim. Dersler sırasında birisi beni izliyor gibi hissediyordum ve derslere odaklanamadım.

 

Dersler ve okul bittiğinde eve gidecekken dünkü adamın ne dediği aklıma geldi. Adamın bahsettiği caddeye gittim ve uzun bir süre bekledim. Yaklaşık yarım saat sonra sanki bayılacakmış gibi hissettim. Havadaki bir koku sanki beni bayıltmıştı. Gözlerimi açınca karanlık bir odadaydım. Yanımda başka insanlar da vardı. Birden bire bir kadın çığlığı ile ışıklar acildi ve herkes nerede olduğuna şaşırdı. Sanki bir laboratuvardaydık. Bir duvarın yarısı camdı ve camin arkasında beyaz önlüklü adamlar ellerinde tuttukları kağıtları dolduruyorlar. Tekrar ışıkları kapattılar ve o koku tekrar etrafa salındı. Yine bayılacakmış gibi oldum ve gözlerim karardı.

Uyandığımda yatağımda yatıyordum. Dun gece ne olduğunu bir turlu anlayamadım. Dün ne oldu?…

(Visited 2 times, 1 visits today)