DÜNYA İNSANI

Selam, bugün size insan ne demektir? Bu konu üzerinden konuşacağım.  İnsan olmak ne demek? Karşındaki insana insan demen için onun ne gibi özelikleri olmalıdır? İnsan dediğimiz varlık karşısında ki kim olursa olsun yardıma ihtiyacı olduğunda hiç düşünmeden yardım etmelidir. Hayatı boyunca saygıda, sevgide kusur etmemelidir.

Size kendi hayatımdan örnek vereceğim. Adını vermek istemediğim  arkadaşımla bir zamanlar çok iyi anlaşırdım bir ara ne olduysa benden sıkıldığını ve benimle arkadaş olmak istemediğini söyledi aslında  başta inanmadım, garipsedim. Sonra aradan aylar geçti ve bu kızı gördüm önce merhaba diyecektim sonra baktım beni tanımamış gibi davranıyor, kafamı çevirdim

Aradan 5-6 gün geçti ve beni aradı önce meşgule attım sonra 3-4 defa arayınca acaba önemli bir şey mi var diye düşünüp açtım .Benden özür diledi ve barıştık .

Yani başta beni haksız yere suçlasa da sonradan arayıp özür dilemesi çok iyi bir davranıştı .Eğer benden özür diemeseydi insan değil diyebilecektik fakat eğer bir kişi arayıp gerçekten pişmanlıkla özür dilerse işte o zaman insan demektir.

 

(Visited 57 times, 1 visits today)