Dünya İnsanı

Herkesin bildiği gibi bir sürü birçok dil öğrenmek gelecekte yararı olacaktır ve yabancı ya da güzel okullara gitmelerinde de yardımcı olacaktır. Sonra da yabacı ülkelere gidip daha da iyi bilgiler edinip onun üzerine kendi bildiğin dillere ekleyip daha da genişletebilirsin ama bu sadece sana ve bazende çevrene yardımcı olabilir.

Bu durumu dünyaca düşündüğümüzde pek yararlı olmadığını görüyoruz. Çünkü birçok dil sadece konuşmanı yardımcı oluyor ama eğer dünyaca bir şey yapıp onu çözebilirsen dünya insanı olabilirsin. Mesela günümüzden örnek verelim, herkesin bildiği gibi Corona Virüs dünyaca yayılan ve ölümcül bir virustür. İnsanlar ve bilim insanları bunun üzerine bir sürü araştırmada bulunuyorlar ve bunu iyileştirmeye çalışıyorlar. Bunu birçok dil bilerek değil araştırma yaparak ve deneyerek bulabiliriz. Bunun sonucunda eğer bir aşı ya da antivirus bulunursa onu bulan kişi ya da takım dünyaca anılarak hazırlanılacak.

Sonuç olarak birçok dil bilmek tabi kide yardımcı olacaktır ve gelecekte sana yardım edecektir ama dünya için bir şey olmadığı için pek bir şey değişmeyecek. Onun yerine ya da onunla birlikte dünya için bir şey yaparsak ya da büyük bir şey için yardımda bulunursak kesinlikle dünya insanı olup herkesi etkileyebiliriz.

(Visited 24 times, 1 visits today)